forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 23 maj 2006, 23:16

JaroU
VIP
Posty: 78
Dołączył: 11 Apr 2006

Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

Moja propozycja to przebudowa zakładki "Imieniny" w 'Narzędzia -> Ważne daty' na zakładkę służącą do wyszukiwania wszelkich własnych, (i standardowych) wpisów we wszystkich zakładkach. Czyli : w obecnej chwili w tej zakładce wpisać mozna czyje imię szukamy i otrzymujemy wyniki w postaci dni w roku kiedy osoba o danym imieniu może obchodzić imieniny.

Ja proponuje rozszerzyć wyszukiwanie na wszystkie wpisy w zakładkach w "Ważne daty", czyli wyszukiwanie Imienin, Solenizantów, Ważnych dni (własnych i standardowych), Prywatnych/rocznic a także zdefiniowanych Alarmów (konkretnie w tym przypadku tekstu komunikatu, jeśli taki był ustawiony). Ogólnie przeszukiwanie wszystkich terminów które są domyślnie (imieniny, ważne dni) i wszystkiego co dodaliśmy sami do poszczególnyych zakładek.

Jak ktoś ma długo KXP i /lub często dodaje tam jakieś terminy, alarmy, zdarzenia, rocznice itd. to może się zgromadzić całkiem pokaźna ilość dat. Moja propozycja by usprawniła znalezienie przyszłych i przeszłych zdarzeń dodanych w 'Ważne daty'.
Czasem chciałbym np. wiedzieć kiedy coś tam miało miejsce, a nie pamiętam daty, ale wiem że wpisałem kiedyś do KXP, a lista jest powiedzmy, już bardzo długa, bo nie kasuję dawnych dat. I to by było wtedy idealne rozwiązanie...
Dla przykładu mogłoby to tak mniej więcej wygladać:
http://images2.fotosik.pl/71/13a2a7647ca0f689.png
Jak widać na przykładzie chodzi mi o to żeby po wpisaniu dowolnego ciągu znaków (słowa kluczowego) wyświetliły się w wpisy z wszystkich zakładek w 'Ważne daty" oraz 'Alarm' oraz ewentualnie imieniny w których występuje szukane wyrażenie.
Poza tym wg. mnie dobrze by było aby po dwukrotnym kliknięciu w pozycję z takiej listy wyszukanych dat okno "narzędzi KXP" przełączało się na odpowiednią zakładkę z tą datą, gdzie mozna by ją szybko usunąc lub edytować.

Myslę że byłoby to przydatne i jak pomysł dojrzeje to miałby szanse na wcielenie w KXP. Zachęcam więc do komentowania mojej propozycji i dodawania swoich spostrzeżeń i pomysłów w tym temacie.

Ostatnio edytowany przez JaroU (23 maj 2006, 23:34)

Offline

 

#2 24 maj 2006, 09:50

pawloka
Bywalec
Posty: 10
Dołączył: 27 Apr 2006
Skąd: Z planety Ziemia

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

pomysł Extra, ale czy jak wpisze np. Marcina, (powiedzmy że szukam imienin), to czy rożróżni 'Marcinka' w alarmach itd. i to pokaże, czy trzeba wpisać 'marci'?
(A pomysł (nie mój, JaroU) nie jest chyba trudny do wykonania, więc popieram cool )

Ostatnio edytowany przez pawloka (24 maj 2006, 09:51)


http://img.delphisoft.org/img03.png
http://img.delphisoft.org/img02.png

Offline

 

#3 24 maj 2006, 11:07

JaroU
VIP
Posty: 78
Dołączył: 11 Apr 2006

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

pawloka napisał:

pomysł Extra, ale czy jak wpisze np. Marcina, (powiedzmy że szukam imienin), to czy rożróżni 'Marcinka' w alarmach itd. i to pokaże, czy trzeba wpisać 'marci'?
(A pomysł (nie mój, JaroU) nie jest chyba trudny do wykonania, więc popieram cool )

To jest zasadniczy element mojej propozycji, aby wystarczyło wpisać tylko początek wyrazu, i w wynikach były wszystkie jego odmiany i formy. Ale oczywiście zawsze mozna ograniczyć wyszukiwanie przez wpisanie całego wyrażenia, i tak, jak wg. przykładu wpiszesz 'Marcina' to dostaniesz tylko imieniny w wynikach i inne daty ale tylko takie gdzie dokładnie jest 'Marcina' (wg. tego co  na powyższym obrazku poza imieninami zostałaby już tylko jedna data, np. 'Marcinka' juz by nie było).

Offline

 

#4 26 maj 2006, 11:33

JUNIOR
VIP
Posty: 69
Dołączył: 03 May 2006
Skąd: Koszalin

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

No pomysl jest super cool a @Zielinski: co o tym sadzi??... Wprowadzi to do KXP ??


POZDRAWIAM
http://img.delphisoft.org/img03.png

Offline

 

#5 27 maj 2006, 13:31

pro
VIP
Posty: 32
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Łódź

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

Nic dodać nic ująć. Dobry pomysł. Poręcznie, praktycznie i jest porządek a przecież... "Ordnung must sein" wink


Życie - pyk, lufa - pyk...

Offline

 

#6 29 maj 2006, 19:33

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

Bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza dla użytkowników korzystających z KXP już bardzo długo.


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#7 18 cze 2006, 00:48

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

Do tego ewentualny dodatek...

(na SB) max17 napisał:

jak już wyszukamy to imię, to przydała by się możliwość, że jak się 2x kliknie na to imię i przechodzi automatycznie do zakładki "Ważne daty" => "Solenizant" i Wpisuje się to automatycznie imię do odpowiedniego pola, dopisujemy co trzeba i gotowe.

Offline

 

#8 18 cze 2006, 07:13

jozef-48
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 18 Jun 2006

Re: Przeszukiwanie "Ważnych dat" zamiast wyszukiwania "Imienin"

Witaj
Mam od niedawna kalendarz jest to coś wspanialego pomimo iz jestem początkuiacym  od niedawna mam komputer ucze sie sam powoli - do celu.
Moim zdaniem byłby lepiej wprowadzic zamiast imion daty, będzie to pomocne w nauce jak przeczyta sobie jakąś datę to może się utrwalić  myslę? nigdy za wiele wiadomości
pozdrawiam  jozef

Offline

 

Stopka forum