forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 28 mar 2006, 20:41

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Fazy księżyca

Propozycja jednego z użytkowników programu:

przy informacjach dotyczących pogody dla danego miasta, oprócz godzin dotyczących wschodu i zachodu słońca, również  - o informacje dotyczące faz księżyca (również ewent. ile dni pozostaje np. do pełni).
Jest to potrzebne nie tylko dla osób typu wędkarze i grzybiarze - wiele innych osób może z tych informacji wyciągać istotne dla siebie wnioski.

Czy tylko w zakładce Pogoda -> Miasta, czy także w podpowiedzi po najechaniu kursorem na porę dnia/ikonę pogody, w której już jest dość dużo informacji...

Offline

 

#2 28 mar 2006, 23:33

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Fazy księżyca

Także w podpowiedzi na ikonę dnia/pogody. Nie jestem wędkarzem, ale interesuję się astronomią i takie coś jest mi... Na bardzo! cool


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#3 29 mar 2006, 17:50

CzenKher
Gość

Re: Fazy księżyca

Mi fazy księżyca się przydadzą, interesuję się astronomią. cool cool cool

 

#4 30 mar 2006, 00:38

jarekryzyko
Gość

Re: Fazy księżyca

Proponuję dodać również opcję pokazywania w ikonce zamiast pory dnia czy pogody również fazę księżyca. Mogła by się pojawiać dopiero pod wieczór, zamiast ikonki statycznego księżyca, to również faza by była.

 

#5 30 mar 2006, 13:13

Taki_co_ma_konto_na_SB
Gość

Re: Fazy księżyca

yaroszy napisał:

jarekryzyko napisał:

Proponuję dodać również opcję pokazywania w ikonce zamiast pory dnia czy pogody również fazę księżyca. Mogła by się pojawiać dopiero pod wieczór, zamiast ikonki statycznego księżyca, to również faza by była.

        Popieram w całej rozciągłości cool 
W każdym bądź razie, Fazy jako takie przydadzą się - jak sądzę, nie tylko mi ...

nie mylisz się. Mi się przydadzą, ale to bardzo.

 

#6 30 mar 2006, 13:16

Taki_co_ma_konto_na_SB
Gość

Re: Fazy księżyca

Taki_co_ma_konto_na_SB napisał:

yaroszy napisał:

jarekryzyko napisał:

Proponuję dodać również opcję pokazywania w ikonce zamiast pory dnia czy pogody również fazę księżyca. Mogła by się pojawiać dopiero pod wieczór, zamiast ikonki statycznego księżyca, to również faza by była.

        Popieram w całej rozciągłości cool 
W każdym bądź razie, Fazy jako takie przydadzą się - jak sądzę, nie tylko mi ...

nie mylisz się. Mi się przydadzą, ale to bardzo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pomyliłem się. ja też popieram.
Każdy ma prawo do błędu.

 

#7 30 mar 2006, 16:11

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Fazy księżyca

Mi się nie przydadzą więc prosze aby to była do wyłączenia.


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#8 30 mar 2006, 20:39

DIESEL
VIP
Posty: 116
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Fazy księżyca

Ten topic jest bardzo ciekawy i dużo jest w nim pomysłów, więc może żeby z przełączniem tych wszystkich funkcji, dla samej prostoty obsługi po prostu zrobić nowe menu (zakładkę/okienko) w Kalendarz->Okno
Wtedy opcje regulacji wszelkich ustawień tej ikonki pogodowej byłyby w jednym miejscu (obecna pogoda (wraz z przystawkami), przyszłe fazy księżyca, wybór podpowiedzi)

Proponowałbym dodać jeszcze możliwość całkowitego wyłączenia ikonki pogodowej.


Nie wsyzstko co tanie jest złe, ale nie wszystko co droższe jest lepsze, za to kradzione nie tuczy...
A za darmo tyko w programie http://img.delphisoft.org/img02.png
http://dieselxxxx.w.interia.pl/userbar.gif

Offline

 

#9 01 kwi 2006, 03:28

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Fazy księżyca

zielinski86 napisał:

przy informacjach dotyczących pogody

Korzystając z okazji, że już Admin założył topik o pogodzie, podczepię się tutaj aby nie tworzyć drugiego Topka, o co mi biega? Biega mi o to, aby Admin dodał do tego obrazka/ikonki
http://images4.fotosik.pl/8/1qyt26n44ytnoi1wm.jpg
Możliwość łatwego odświeżenia tego okienka Np. przy pomocy prawokliku, prawym Myszy/kontekst ODŚWIEŻ, bo jak na razie, zeby odświeżyć, info na Ikonce muszę otwierać Okno Narzędzia wchodzić w informacje o pogodzie i klikać odśwież a tak było by szybko i bezboleśnie, co o tym myślicie?

Offline

 

#10 01 kwi 2006, 07:54

DIESEL
VIP
Posty: 116
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Fazy księżyca

Rumcajs napisał:

Możliwość łatwego odświeżenia tego okienka Np. przy pomocy prawokliku, prawym Myszy/kontekst ODŚWIEŻ, bo jak na razie, zeby odświeżyć, info na Ikonce muszę otwierać Okno Narzędzia wchodzić w informacje o pogodzie i klikać odśwież a tak było by szybko i bezboleśnie, co o tym myślicie?

A po co ci odźwieżanie tej ikonki? Jest odświeżana raz dziennie bo pogoda w ciągu dnia się nie zmienia... Po co masz odświeżać? No chyba że podczas uruchomienia kalendarza nie może się połączyć z pogodą i wtedy zostaje Ci ikonka pory dnia.
Poza tym ikonka pogody odświeża się automatycznie po zmianie daty (po północy).


Nie wsyzstko co tanie jest złe, ale nie wszystko co droższe jest lepsze, za to kradzione nie tuczy...
A za darmo tyko w programie http://img.delphisoft.org/img02.png
http://dieselxxxx.w.interia.pl/userbar.gif

Offline

 

#11 01 kwi 2006, 13:35

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Fazy księżyca

DIESEL napisał:

A po co ci odźwieżanie tej ikonki?

A po to żeby było, skoro jest odświeżanie w "oknie Narzędzia" to widocznie do czegoś służy hmm
Tak dokładnie podczas uruchamiania kompa i co za tym idzie KXP nie ma mozliwości zeby Pogoda pobrała dane z Sieci, bo wtedy nie ma połączenia z Netem.
A nie zawsze po nawiązaniu połączenia (  u mnie jeszcze ani razu) ikonka się odświeża automatyvcznie, więc dla tego ten prawoklik był by dla mnie dobrym rozwiązaniem

Ostatnio edytowany przez Rumcajs (01 kwi 2006, 13:36)

Offline

 

#12 28 cze 2006, 23:21

dżamper
Bywalec
Posty: 18
Dołączył: 13 Jun 2006
Skąd: z Zabrza

Re: Fazy księżyca

jarekryzyko napisał:

Proponuję dodać również opcję pokazywania w ikonce zamiast pory dnia czy pogody również fazę księżyca. Mogła by się pojawiać dopiero pod wieczór, zamiast ikonki statycznego księżyca, to również faza by była.

CAŁKOWICIE SIĘ Z TYM ZGADZAM!!! O to mi chodziło!!! smile cool big_smile

Ostatnio edytowany przez dżamper (28 cze 2006, 23:21)

Offline

 

#13 11 lis 2006, 17:55

wiwla
Gość

Re: Fazy księżyca

jestem za.
Dodatkowo co do ikonki w rogu kalendarza (zamiast pogody/pory dnia) proponuje aby pojawiała się stale, nie tylko w nocy czy wieczorem- może to brzmi dziwnie ale czasami bardziej by mi osobiście to było na ręke niż np, możliwość oglądania pogody - może innym osobom też

 

#14 13 kwi 2007, 20:21

fazy księżyca
Gość

Re: Fazy księżyca

Mnie też bardzo przydałaby się faza księżyca oraz jego godziny wschodu i zachodu. Przecież w każdym normalnym kalendarzu jest smile

 

#15 13 kwi 2007, 20:37

T610
Gaduła
Posty: 171
Dołączył: 01 Jan 2007

Re: Fazy księżyca

fazy księżyca napisał:

Mnie też bardzo przydałaby się faza księżyca oraz jego godziny wschodu i zachodu. Przecież w każdym normalnym kalendarzu jest smile

Mi przydały by się fazy księżyca, bo lubię "trochę" astronomię więc jestem "ZA"

Offline

 

#16 14 kwi 2007, 10:50

piotrek_ck
Gaduła
Posty: 188
Dołączył: 03 Apr 2007
Skąd: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Fazy księżyca

T610 napisał:

fazy księżyca napisał:

Mnie też bardzo przydałaby się faza księżyca oraz jego godziny wschodu i zachodu. Przecież w każdym normalnym kalendarzu jest smile

Mi przydały by się fazy księżyca, bo lubię "trochę" astronomię więc jestem "ZA"

No ja też jestem ZA ponieważ tak jak T610 napisał  ze lubi astronomie i ja tez lubie wię c jestem całkowicie ZA cool

Offline

 

#17 15 kwi 2007, 20:41

AlbercikAS
Bywalec
Posty: 15
Dołączył: 18 Mar 2007

Re: Fazy księżyca

piotrek_ck napisał:

T610 napisał:

fazy księżyca napisał:

Mnie też bardzo przydałaby się faza księżyca oraz jego godziny wschodu i zachodu. Przecież w każdym normalnym kalendarzu jest smile

Mi przydały by się fazy księżyca, bo lubię "trochę" astronomię więc jestem "ZA"

No ja też jestem ZA ponieważ tak jak T610 napisał  ze lubi astronomie i ja tez lubie wię c jestem całkowicie ZA cool

Ja też jestem ZA lol lol bo warto wiedzieć kiedy jest pełnia lub ciemna noc. Lubię takie gadźety mieć pod okiem.cool lol cool lol big_smile big_smile big_smile big_smile 


Wymarzony Program to Kalendarz XP.
coolbig_smile i big_smilecool
Pozdrowienia AlbercikAS

Offline

 

#18 02 kwi 2008, 00:52

zkwoj
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 02 Apr 2008

Re: Fazy księżyca

Jestem za fazami księżyca, porami roku, za pokazywaniem ŚWIĄT RUCHOMYCH, np. WIELKANOC, BOŻE CIAŁO itp. Mogą być podane też święta inne, jak początek chińskiego, islamskiego i żydowskiego Nowego Roku i inne.
   pozdrawiam - wojtek augustyn, zkwoj@wp.pl


Pozdrawiam - Wojtek Augustyn, Koszalin, zkwoj@wp.pl

Offline

 

#19 16 cze 2008, 18:17

zkwoj
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 02 Apr 2008

Re: Fazy księżyca

Właśnie, wprowadzenie świąt ruchomych jest najbardziej potrzebne. Powinny byc również aktualne święta państwowe. Fazy księżyca warto mieć, dla wędkarzy, ogrodników, nocnych marków. Jeśli chodzi o podawane imieniny w Kalendarzu XP, to dziwne jest ich przypisanie do określonego dnia. Skąd te imieniny się wzięły w danym dniu, choć w wielu normalnych kalendarzach ich nie ma, za to są inne, których tu nie ma? Składam ludziom życzenia zgodnie z Kalendarzem XP, a ludzie mnie wyśmiewają i radzą zajrzeć do normalnego kalendarza.
- Jest tyle postów dotyczących Kalendarz XP. Ciekawe czy autor Kalendarza XP je czyta?


Pozdrawiam - Wojtek Augustyn, Koszalin, zkwoj@wp.pl

Offline

 

#20 01 sie 2008, 11:01

prosze.o.szybka.odpowiedz
Bywalec
Posty: 45
Dołączył: 29 Feb 2008
Serwis

Re: Fazy księżyca

max17 napisał:

Ewentualnie możnaby zrobić w opcjach co ma być pokazywane w chmurce. Do wyboru było by:
[x] - on, [ ] - off
- [x] Pokazuj chmurkę // jesli wyłączone, pozostałe pola typu "disabled"
- [x] Data   
- [x] Informacje o dniu
- [x] Wschód/zachód słońca itp.
- [x] Pogoda
- [x] Fazy księzyca
Opcje te można by umieścić pod buttonem np. "Ustawienia podpowiedzi" który pokazywał by się ( tak jak "Lista ostatnich tapet" ) po zaznaczeniu zakładki "Pogoda" w "Internet".
Tylko jest też 1 minus tego triku: dla nowych było by to zbyt skomplikowane i zanim by się połapali o co w tym wszystkim chodzi to by pewnie zrezygnowali....

jestem całkowicie ZA!

Offline

 

#21 21 wrz 2008, 15:42

dark77
Nowy
Posty: 8
Dołączył: 13 Sep 2008
Serwis

Re: Fazy księżyca

Jestem za

Offline

 

#22 07 lis 2010, 08:09

JESTEM
Gość

Re: Fazy księżyca

JESTEM ZA A NAWET PRZECIW XD. NIE NO, TAK NAPRAWDĘ, TAK NA POWAŻNIE TO JESTEM CAŁKOWICIE A NAWET WIĘCEJ NIŻ CAŁKOWICIE NA NIE, JESTEM PRZECIW. NIESTETY, ALE TEN POMYSŁ PRZYDA SIĘ JAK ŚWINI SIODŁO LUB JAK PIĄTE KOŁO U WOZU NIESTETY... /NIE MA LEPSZEGO, OD KALENDARZA ER CE CZWARTEGO, NIE MA LEPSZEGO, OD ER CECZKA CZWARTEGO/ /37.04 RC4/

 

#23 13 mar 2015, 11:17

kendry
Gość

Re: Fazy księżyca

Też jestem za, ciekawy pomysł smile

-----------------
www.zdrowie-publiczne.com.pl  |  www.zdrowie-publiczne.info

 

#24 23 mar 2015, 12:04

Wimo23
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 12 Feb 2015
Skąd: Szczecin
Serwis

Re: Fazy księżyca

Dla mnie też byłoby to przydatne.

Offline

 

#25 23 mar 2015, 14:32

tyszkamm
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 23 Mar 2015
Serwis

Re: Fazy księżyca

jak najbardziej big_smile

Offline

 

Stopka forum