forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#26 04 lut 2007, 14:59

sjastrz
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 04 Feb 2007

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

W najnowszej wersji testowej kalendarza - RC2 przestał mi działać shoutbox - wyświetla się napis: "This program cannot display the webpage" (zainstalowany mam IE7 a połączenie odbywa się poprzez proxy - oczywiście ustawione w IE i w kalendarzu).

Ale nie o to chciałem pytać ;)
Czy już ktoś próbował instalować Kalendarz XP pod linuxem - jeżeli tak - może by mógł się podzielić doświadczeniami (jak zainstalować i w jakim stopniu współpracuje on z tym os'em - rozumiem że trzeba będzie użyć wine lub coś w tym stylu...).

Może przydała by się instrukcja jak tego wyczynu dokonać - np. gdzieś na stronie.
Planuję przesiadkę na Fedorę - a w pewnym stopniu uzależniłem się już od tego programu ;)

Pozdrawiam sjastrz

Offline

 

#27 08 lut 2007, 13:16

kaci
Nowy
Posty: 7
Dołączył: 08 Feb 2007

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Czy w najnowszej wersji kalendarza będzie dodatek biorytm, wybór języka instalacji np. angielski (dobra rzecz aby spopularyzować za granicami naszego kraju ten kalendarz), a także dostępna wersja dla systemu Linux ?!

Offline

 

#28 08 lut 2007, 15:03

WRON3K
ViP
Posty: 137
Dołączył: 22 Aug 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

kaci napisał:

Czy w najnowszej wersji kalendarza będzie dodatek biorytm, wybór języka instalacji np. angielski (dobra rzecz aby spopularyzować za granicami naszego kraju ten kalendarz), a także dostępna wersja dla systemu Linux ?!

to co będzie w nowej wersji masz tu:
http://delphisoft.org/kalendarzxp_wersja_w_budowie.html
a stąd możesz pobrać wersje testową RC:
http://forum.delphisoft.org/viewforum.php?id=6

Biorytm masz w  KXP/Narzędzia/Internet/Różne wink

aby można było rozpowszechniać KXP za granicami naszego kraju wymagane by były:
- znaki zodiaków w innych językach a także sentencje i ważne daty
- w "Różnych" znalezienie źródeł o podobnych informacjach w angielskich wydaniach
- dodanie Pogody dla reszty świata
- dostosowanie Serwisu i Forum do obcokrajowców!!

Pod linuxem możesz uruchomić Kalendarz XP używając emulatora windowa który się zwie "Wine" tongue

-ale naśmieciłęś na forum:/ w jedym miejscu wystarczy jak napiszesz !!
a z nowymi pomysłąmi zapraszamy na ShoutBoxa wbudowanego w KXP !!


http://img54.imageshack.us/img54/4458/ptaki9wudw3.gif

Offline

 

#29 27 mar 2007, 08:22

Maciek
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

A ja bym jeszcze dodał taki bajer, żeby o jakiejs zdefiniowanej porze kalendarz otwierał określoną stronę www i logował sie na wczesniej zdefinowane konto. Po co taki bajer? Ano np po to, ze są róznego rodzaju konkursy w sieci w których mozna cos tam wygrac bez zadnego nakładu sił. Codziennie wygrywa kto inny a jedynym warunkiem otzrymania (zatwierdzenia) wygranej jest zalogowanie się na swoje konto. Oczywiscie nie zawsze codziennie sie o tym pamięta i czasem przykro przeczytac swoje dane jako wczorajszego wygranego, ktory niestety nie potwierdzil wygranej hmm

 

#30 27 mar 2007, 13:56

klozecior
Zbanowany
Posty: 41
Dołączył: 02 Mar 2007
Skąd: Z kibla :)

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Maciek napisał:

A ja bym jeszcze dodał taki bajer, żeby o jakiejs zdefiniowanej porze kalendarz otwierał określoną stronę www i logował sie na wczesniej zdefinowane konto. Po co taki bajer? Ano np po to, ze są róznego rodzaju konkursy w sieci w których mozna cos tam wygrac bez zadnego nakładu sił. Codziennie wygrywa kto inny a jedynym warunkiem otzrymania (zatwierdzenia) wygranej jest zalogowanie się na swoje konto. Oczywiscie nie zawsze codziennie sie o tym pamięta i czasem przykro przeczytac swoje dane jako wczorajszego wygranego, ktory niestety nie potwierdzil wygranej hmm

hmm... no masz racje taki dodatego moze byc niezly.
Moze Zielinski89 zrobi to w nowej wersji Kxp RC4. hmm 


No ja akurat kiedys mialem taki przypadek ze nie zatwierdzilem wygranej.
Wiec popieram 100%/100%

Ostatnio edytowany przez klozecior (27 mar 2007, 18:47)


cool Najlepszy program to oczywiście KaLeNdArZ xP                        cool
cool http://www.imagebox.pl/img/28032007010075sc.gif cool
   http://www.imagebox.pl/img/280320072349img01.jpg

Offline

 

#31 01 wrz 2007, 10:59

tester
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Siemanko chcialem tylko powiedziec ze przez brak obslugi PROXY nie moge sluchac radia:| 

 

#32 01 wrz 2007, 12:01

MAURYCY
VIP - BetaTester
Posty: 166
Dołączył: 10 Sep 2006
Skąd: Katowice
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

tester napisał:

Siemanko chcialem tylko powiedziec ze przez brak obslugi PROXY nie moge sluchac radia:| 

pobierz najnowszą wersję z forum (37.04b) i jest do ustawienia w Narzędzia - Inne.


http://r2.fodey.com/164416fe2ecc74afab1f3866097cb28f3.1.gif
http://i15.tinypic.com/540hk5h.jpg

Offline

 

#33 27 paź 2007, 14:16

Pazzz
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Mam male pytanko co do licencji, uzywam kalendarza w domu (z reklamami) a bardzo chcialbym zainstalowac go sobie rowniez w pracy, czy moge, czy musze cos nabyc dodatkowo, jak to jest?

 

#34 28 paź 2007, 09:25

myszor
VIP
Posty: 110
Dołączył: 11 Feb 2007
Skąd: Uć

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Pazzz napisał:

Mam male pytanko co do licencji, uzywam kalendarza w domu (z reklamami) a bardzo chcialbym zainstalowac go sobie rowniez w pracy, czy moge, czy musze cos nabyc dodatkowo, jak to jest?

odpowiedź znajdziesz klikając TUTAJ


http://img.userbars.pl/171/34009.png

Offline

 

#35 28 paź 2007, 10:44

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Pazzz napisał:

bardzo chcialbym zainstalowac go sobie rowniez w pracy, czy moge, czy musze cos nabyc dodatkowo, jak to jest?

Odpowiedź jest w licencji:

Licencja.txt napisał:

Program ten może być używany wszędzie (w domu, w firmie) legalnie bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat.

Offline

 

#36 29 kwi 2008, 09:40

prosze.o.szybka.odpowiedz
Bywalec
Posty: 45
Dołączył: 29 Feb 2008
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

ja mam kalendarz XP (RC 4) i mam pytanie: jak pisać na shoubox'ie?

Offline

 

#37 30 maj 2008, 02:47

musk
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

WRON3K napisał:

Pod linuxem możesz uruchomić Kalendarz XP używając emulatora windowa który się zwie "Wine" tongue

nie jest z tym tak kolorowo, dlatego, że KXP wymaga zainstalowanego WMP, a z tym pod linuksem bywają problemy

 

#38 21 paź 2008, 22:52

czart68
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 18 Oct 2008

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

używam waszego kalendarza już około roku i jestem z niego zadowolony dzięki, ale ostatnio przeinstalowałem kompa i przy pobieraniu kalendarza złapałem TROJANA chciałem o tym poinformować.Mam avasta i sprawił się dobrze wyłapał drania smile pozdrawiam

Offline

 

#39 22 paź 2008, 10:51

myszor
VIP
Posty: 110
Dołączył: 11 Feb 2007
Skąd: Uć

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

czart68 napisał:

używam waszego kalendarza już około roku i jestem z niego zadowolony dzięki, ale ostatnio przeinstalowałem kompa i przy pobieraniu kalendarza złapałem TROJANA chciałem o tym poinformować.Mam avasta i sprawił się dobrze wyłapał drania smile pozdrawiam

proponuję zastosować się do informacji zawartych TUTAJ wink 


http://img.userbars.pl/171/34009.png

Offline

 

#40 28 paź 2008, 17:41

Rico m
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 28 Oct 2008

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Witam

z jakiego pliku program czerpie informacjie o statusie systemu tj ile  godzin komp pracowal??
i jak to wczyscic??

Offline

 

#41 31 paź 2008, 01:37

Sacrum
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 27 Oct 2008

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Pytanie, kiedy będą aktywne nowe numery  w darmowej brakce sms, np. 0 798 xxx xxx

Offline

 

#42 05 gru 2008, 18:17

hegazi
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 25 Jun 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Mam pytanie do szefa: na stronie kxp.pl jest napisane, że po wpłaceniu pieniędzy trzeba wysłać maila a potem czekać ok 10 dni. Ja wysłałem już 2 czy 3 listy w przeciągu 20 dni i nie dostałem żadnej odpowiedzi.

//edit: wpłacałem 14.11

//edit2: dzięki

Ostatnio edytowany przez hegazi (22 gru 2008, 22:16)


http://img127.imageshack.us/img127/9589/baner022ld.gif

Offline

 

#43 21 lut 2009, 09:37

tomjak
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 21 Feb 2009

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Mam problem. Od pewnego czasu gdy w Kalendarzu XP próbuję sprawdzić pogodę , synchronizować czas i włączyć radio pojawia się komunikat treści: HTTP/1.1 403 Forbidden i koniec. Może ktoś coś wie co z tym fantem zrobić.

Offline

 

#44 08 kwi 2009, 13:29

artur
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

witam..mam pytanko...jak zainstalowac kalendarz xp?...i czy do instalacji jest jeszcze dodatkowo potrzebne?  mam pr xp...dzieki..

 

#45 23 kwi 2009, 19:41

rosie24
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 23 Apr 2009

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Witam
Jestem tutaj uzytkownikiem od dzis i mam pytanko dotyczace laczenia sie ze stacjami radiowymi,otoz z zadnym mnie nie chce polaczyc,jak temu zapobiec.
Prosze o pomoc.

Offline

 

#46 24 kwi 2009, 08:40

myszor
VIP
Posty: 110
Dołączył: 11 Feb 2007
Skąd: Uć

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Jestem tutaj uzytkownikiem od dzis i mam pytanko dotyczace laczenia sie ze stacjami radiowymi,otoz z zadnym mnie nie chce polaczyc,jak temu zapobiec.

Po pierwsze primo, prawdopodobnie masz starszą wersję kalendarza, pobierz i zainstaluj wersję RC4 stąd http://forum.kxp.pl/viewtopic.php?id=348
Po drugie primo, po instalacji proponuję jeszcze pobrać aktualizacje
Po trzecie primo proponuję zaglądanie na forum do tematu: Index » Kalendarz XP - Dodatki » TV i radio internetowe - mały update podawane są uaktualnienia


http://img.userbars.pl/171/34009.png

Offline

 

#47 08 wrz 2009, 08:52

Puchaty_242
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 08 Sep 2009

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Witam.
Nie mogę założyc tematu w innym dziale więc jak inni napiszę tutaj.

Mam pytanie, jak zroibć, KXP w wersji portable?
Już wyjaśniam, że przegranie zainstalowanego programu na PENa nic nie daje (a moze właśnie daje to co daje) to znaczy uruchamiając go z pena na innym kompie zmienia sie konfiguracja, brak jest prywatnych dni, domyślne kolory itd. Zauważyłem, że KXP tworzy sobie w kat. głównym wszystkie pliki których domyślnie używa z nazwą danego zalogowanego usera (testowane na XP) czyli to jest dobre jakby były profile, ale nie wtedy kiedy używa go ciągle jeden uer na kilku kompach. Dla mnie to niepotrzebne utrudnienie (mam pendrive) i niektóre rzeczy nie sa wtedy dostępne. Można zmusić KXP zeby uzywał tylko jednych plików konfiguracyjnych?
KXP Beta 37.04 RC4

Pozdrawiam

Offline

 

#48 06 lis 2010, 08:20

dami
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Witam! Mam pytanie, a mianowicie czy nawet najstarszej wersji Kalendarza XP czyli 4.486 nie da się odpalić na Windowsie 95/98/ME? W Kalendarzowym FAQ w punkcie 13. jest odpowiedź na pytanie "13. Dlaczego Kalendarz XP nie działa na Windows 95/98/ME ?", która brzmi następująco: "Ponieważ jest to spowodowane jego funkcjonalnością i nie jest możliwe jego poprawne działanie w tych systemach.", a przecież najstarsza wersja każdego programu zawsze była, jest i będzie najmniej funkcjonalna, dlatego też w moim odczuciu Kalendarz XP v4.486 powinien dać się odpalić na Windowsie 95/98/ME. Szczególnie zależy mi na Windowsie 98/98 SE bo właśnie ten system posiadam. Jak to z tym jest? Można to zrobić czy nie? Da sie go odpalić na tej Windzie 98? Proszę o pomoc jakiegoś użytkownika który posiada Windowsa 95/98/ME i niech on najpierw spróbuje najnowszą wersję zaisntalować (37.04 RC4), a nóż się uda, a potem schodzić w dół i w dół (29.85, 26.70 itn.), a nóż też się uda. PROSZE O POMOC.

 

#49 06 lis 2010, 08:22

DAMI
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Sorki za pomyłkę, ja używam Windowsa XP, to moja rodzina używa Windowsa 98 i prosi o pomoc. A więc jeszcze raz proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

#50 11 lis 2010, 17:46

[BYK!]
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Nie mam dostępu do ShoutBoxa, w ogóle do Kalendarza XP, a nie wiem jak się zarejestrować na tym forum, więc piszę swoją propozycję tutaj. Otóż chodzi mi o dopracowanie funkcji [BYK!] bo nie "cenzuruje" ona BYKów!

hubertsuperful (17:21)
Ranga: Małomówny 

--------------------------------------------------------------------------------
Napisanych postów: 29
IP: 81.210.111.---
Ostatnia wizyta: 17:21 - 11.11.2010
Data rezerwacji nick'a: 18:39 - 07.10.2010
Kalendarz XP v29.85

pozdrowianka dla wrzystkich  dobranoc

Jak widać Hubert który popełnia na ShoutBoxie wiele błędów ortograficznych popełnił kolejny błąd, a Kalendarz XP kolejny już raz tego błędu nie zBYKował. A więc ta funkcja, jak i funkcja [cenzura] musi zostać dopracowana.

 

Stopka forum