forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

#1 28 mar 2006, 20:05

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Jak w temacie, czyli:
Opcja wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy (tak jak statystyk sieciowych).

Na 99% będzie to w kolejnej wersji programu smile

Offline

 

#2 28 mar 2006, 23:27

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Coś można włączyć... Coś można wyłączyć... Pełna dowolność! Im więcej dasz nam możliwości personalizowania Kalendarza, tym lepiej. Popieram tą i każdą inną opcję włączenia/wyłączenia czegoś...

Jak tu można tego nie poprzeć? Sprawa wydaje mi się zamknięta na 100%, panie Szefie. wink

Ostatnio edytowany przez Mufrid (28 mar 2006, 23:28)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#3 31 mar 2006, 13:37

Furo
Gość

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

zielinski86 napisał:

Jak w temacie, czyli:
Opcja wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy (tak jak statystyk sieciowych).

Także jestem ZA ale pod jednym warunkiem: użytkownik sam wybierałby które staty ma wyłączyć (sieć, komp czy myszka - lub wszystko razem smile )


Co do statystyk to może dobrym pomyslem będzie jeszcze jeden wykres w "Ruch Myszy" (coś na wzór: "Czas uruchomień") pokazujący w których godzinach ktoś nią ruszał...

 

#4 31 mar 2006, 14:14

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Furo napisał:

Co do statystyk to może dobrym pomyslem będzie jeszcze jeden wykres w "Ruch Myszy" (coś na wzór: "Czas uruchomień") pokazujący w których godzinach ktoś nią ruszał...

To by było za duże obciążenie...

Offline

 

#5 31 mar 2006, 16:36

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

yaroszy napisał:

W całej rozciągłości TAK !! Popieram ... cool

Możesz liczyć na mój głoś big_smile.


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#6 03 kwi 2006, 18:36

Shamet
Gość

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Błędne zliczanie przebigu myszy. Coś jest nie tak, bo mój monitor ma szerokość ok 40cm, a przy przesunięciu kursora wzdłuż wynik zmienia się o około 33cm. Czy program uwzględnia rozdzielczość? Jeśli nie, to może wartałoby to uwględnić.

 

#7 03 kwi 2006, 19:31

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Shamet napisał:

Błędne zliczanie przebigu myszy. Coś jest nie tak, bo mój monitor ma szerokość ok 40cm, a przy przesunięciu kursora wzdłuż wynik zmienia się o około 33cm. Czy program uwzględnia rozdzielczość? Jeśli nie, to może wartałoby to uwględnić.

ale czy ty mierzysz monitor czy ekran

Offline

 

#8 03 kwi 2006, 19:41

Shamet
Gość

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Zdecydowanie ekran (tylko to czarne szklane) plastiku moje pomiary nie obejmują ;-). no i wychodzi mi kiszka sad

 

#9 04 kwi 2006, 19:25

Shamet
Gość

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

yaroszy napisał:

Robal napisał:

Shamet napisał:

Błędne zliczanie przebigu myszy. Coś jest nie tak, bo mój monitor ma szerokość ok 40cm, a przy przesunięciu kursora wzdłuż wynik zmienia się o około 33cm. Czy program uwzględnia rozdzielczość? Jeśli nie, to może wartałoby to uwględnić.

ale czy ty mierzysz monitor czy ekran

... bo to nie mierzy "monitora" tylko "trasę myszy"... Zmierz sobie podkładkę (czy co tam masz) i powinno się zgadzać - mniej, więcej ... Ponieważ to tylko oględny pomiar ... hmm

W ten sposób, to nijak się nie zgadza, bo przy przejechaniu kursorem przez monitor odległości około 400mm, wynik się zmienia, o 330mm, natomiast jeśli zmierzyłbym ile w tym czasie przejechała mysz, to wyszłoby mi około 65mm. Jak wiadomo ruch myszy jest dużo mniejszy niż ruch kursora (w przeciwnym razie podkładka pod mysz musiałaby być rozmiaru monitora, a przy pracy myszką musiałbyś się nieźle ręką namachać). Definitywnie mi wychodzi, że coś jest nie tak. zmieniłem rozdzielczość na mniejszą (teraz mam 1600x1200) i wynik pokazany przy przejechaniu z lewej do prawej, jeszcze się zmniejszył. Możnaby pomyśleć o czymś w rodzaju kalibratora tych wskazań, inaczej ta statystyka nie ma sensu, bo jest przekłamana.

 

#10 04 kwi 2006, 20:45

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Shamet napisał:

yaroszy napisał:

Robal napisał:

ale czy ty mierzysz monitor czy ekran

... bo to nie mierzy "monitora" tylko "trasę myszy"... Zmierz sobie podkładkę (czy co tam masz) i powinno się zgadzać - mniej, więcej ... Ponieważ to tylko oględny pomiar ... hmm

W ten sposób, to nijak się nie zgadza, bo przy przejechaniu kursorem przez monitor odległości około 400mm, wynik się zmienia, o 330mm, natomiast jeśli zmierzyłbym ile w tym czasie przejechała mysz, to wyszłoby mi około 65mm. Jak wiadomo ruch myszy jest dużo mniejszy niż ruch kursora (w przeciwnym razie podkładka pod mysz musiałaby być rozmiaru monitora, a przy pracy myszką musiałbyś się nieźle ręką namachać). Definitywnie mi wychodzi, że coś jest nie tak. zmieniłem rozdzielczość na mniejszą (teraz mam 1600x1200) i wynik pokazany przy przejechaniu z lewej do prawej, jeszcze się zmniejszył. Możnaby pomyśleć o czymś w rodzaju kalibratora tych wskazań, inaczej ta statystyka nie ma sensu, bo jest przekłamana.

Ja jak przejeżdżam kursorem po ekranie i mierzyłem kalendarzem to wyszło mi 23 a jak zmiezyłem linijką to wyszło mi z 33 cm coś jest nie tam jakby kursor mierzył 7/8 centymetra.

Ostatnio edytowany przez zielinski86 (05 kwi 2006, 13:19)

Offline

 

#11 05 kwi 2006, 12:45

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

yaroszy napisał:

... a po co Wy w ogóle "tego" używacie - przecież to taki zbędny bajer, do niczego nie przydaty (przydałaby się możliwość wyłączenia tej i podobnych funkcji).
'A Propos mojego poprzedniego posta - nie sprawdzałem tego - tak sobie błysnąłem, ale widać zupełna "siara" ze statystyk.
U mnie w ogóle działają źle wszystkie statysyki - nie zwracam na nie uwagi (np.: użycie procka praktycznie zawsze mam 0%) ... yikes

Wiem tylko sie niezgadza i chcę żeby to naprawiono.

Offline

 

#12 27 kwi 2006, 22:32

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Opcja wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy (tak jak statystyk sieciowych).

Wykonane

Offline

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Możliwość wyłączenia liczenia statystyk ruchu myszy

Stopka forum