forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 27 mar 2006, 22:36

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Panel audio - stale pod ręką

Witam!

Słuchając w Kalendarzu muzyki z dysku lub radia często przeskakujemy po mp3-kach lub stacjach radiowych, klikając strzałki przewijania utworów/stacji. W takich przypadkach przydaje się mieć okno KXP zawsze na wierzchu, zawsze pod ręką. Jednak, pomimo niewielkich rozmiarów okna KXP, okno owe jednak przesłania sporą część pulpitu. Trzymanie go stale na wierzchu, po prostu, wcześniej czy później, zacznie przeszkadzać. Jak pogodzić ową podręczność panelu audio z oknem KXP "nie na wierzchu"? Widzę dwa rozwiązania, oba zapożyczone z innych programów:

1. Na wzór wtyczki do Winampa (WinampBar), także KXP mógłby dodać swoje przyciski kontrolne panelu audio na belce tytułowej każdego okna Eksploratora. Tuż obok przycisków zamknięcia czy minimalizacji okna. Może to obciążyć znacznie system, ale - może nie każdemu by to przeszkadzało i wolałby tak mieć. smile

2. Na wzór Windows Media Playera panelik (pasek narzędzi) dostępny tuż przy trayu. Mały i poręczny. I chyba niezbyt by obciążył system, taki mały paseczek przy zasobniku:

http://img100.imageshack.us/img100/60/audioprzytrayu4fh.jpg

Z pewnością, oba pomysły to raczej fantastyka, do ujrzenia zapewne nieprędko. roll Ale - czemu o tym nie napisać? W końcu wszystko i tak zależy od Zielińskiego... wink


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 28 mar 2006, 08:18

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Panel audio - stale pod ręką

DObrze to wymyśliłeś to troche jak w WMP (Windows Media Pleyerze)

Offline

 

#3 28 mar 2006, 12:21

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

Jestem za, jak najbardziej, ale tylko jeśli, tak jak pisze Yaroszy będzie to można wł/wył
Czyli na zasadzie prawym myszy na pasku zadań- paski narzędzi Np. KXP Media Player, tak, jak w WMP, mozna wł i wył jeśli tak by było jestem za a nawet za big_smile

Offline

 

#4 28 mar 2006, 13:22

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Panel audio - stale pod ręką

Musiały by być dwa bo jedno jest że jest na panelu kalendarza a drugie ż na dole w pasku zadań. Gdzie umieścić ten przycisk do przełączania.

Ostatnio edytowany przez zielinski86 (31 mar 2006, 17:29)

Offline

 

#5 28 mar 2006, 13:46

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

Robal napisał:

Musiały by być dwa bo jedno jest że jest na panelu kalędaża a drugie ż na dole w pasku zadań. Gdzie umieścić ten przycisk do przełanczania.

Chyba każdy widzi, że musiały by być my tutaj nie rozmawiamy o panelu audio na panelu KXP tylko o tym, którego Mufrid dał screena na pasku zadań hmm

Offline

 

#6 31 mar 2006, 16:33

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Panel audio - stale pod ręką

max17 napisał:

Jak już o tym rozmawiaće to dodam że dosyć przyjemnie by było jak by była możliwość "odłączenia" panelu odtwarzania i ustawiania dla niego oddzielnych ustawień (przezroczystość, zawsze na wierzchu itp). Można by odłączyć od "reszty" KXP i "przykleić" do np. paska zadań lub ustawić w dowolnym miejscu na pulpicie. Wtedy by by to WinKXP (mini WinAmp).

Nie mogę nie poprzeć, big_smile bo między innymi podobne udogodnienie zaproponowałem Pływających panelach. Ale nikt tego nie komentuje... sad

Ostatnio edytowany przez Mufrid (31 mar 2006, 16:34)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#7 31 mar 2006, 18:32

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

To jest bardzo dobry pomysł. Ale myśle, że nie zaszkodziłaby opcja wybrania koloru przycisków. Jak kto woli tak będzie miał. I przyda się tam jeszcze regulacja głośności.


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#8 17 kwi 2006, 22:46

5384
Bywalec
Posty: 11
Dołączył: 16 Apr 2006
Skąd: Goszczanów
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

Zgadzam sie na to lecz mi to niebedzie potzrebne. Mi sie wydaje za na pasku bedzie super lecz bedzie to trudne do wykonania sad

Offline

 

#9 17 kwi 2006, 23:03

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

5384 napisał:

bedzie to trudne do wykonania sad

Już ty się o to nie bój nasz Wódz Marcin sobie poradzi tongue

Offline

 

#10 14 cze 2006, 13:14

dzieju
Gość

Re: Panel audio - stale pod ręką

Witam panow ..

Przydalo by sie zgrac jakos np. suwak glosnosci z rolka na myszce lub bajerami na klawiaturze ...

Pozdrawiam.


ps.dobra robota ... wpsarłem tworce programu smile malo takich ludzi juz jest trzeba sobie pomagac.

 

#11 14 cze 2006, 13:16

dzieju
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 14 Jun 2006
Skąd: czwa
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

dzieju napisał:

Witam panow ..

Przydalo by sie zgrac jakos np. suwak glosnosci z rolka na myszce lub bajerami na klawiaturze ...

Pozdrawiam.


ps.dobra robota ... wpsarłem tworce programu smile malo takich ludzi juz jest trzeba sobie pomagac.

To bedzie chyba lepsze niz taki pasek itd. prawie kazdy keyboard ma klawisze do przełączania i obslugi playerow.

------------------------------
Dodam ze wygodnie by bylo podac minimum co musi spelniac komputer ... np. ja w biurze mam durona 900mhz 256mb i zzera jakies 1-30% srednio 20% procka skokami ...
-----------------------------

Ostatnio edytowany przez dzieju (14 cze 2006, 13:58)


Chetnie zasponsoruje szybki hosting ....

Offline

 

#12 05 sie 2015, 19:26

PrzemekSmutes
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 05 Aug 2015

Re: Panel audio - stale pod ręką

A istnieje możliwość dorobienia opcji aby suwak głośności można było przewijać scroolem od myszki ?? Może gdzieś da się to ustawić ???

Offline

 

#13 12 lut 2016, 11:11

kortka
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 12 Feb 2016
Serwis

Re: Panel audio - stale pod ręką

ja takie coś mam normalnie zamontowane

Offline

 

#14 30 lip 2017, 20:17

miberas
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 30 Jul 2017

Re: Panel audio - stale pod ręką

Orientujecie się może w temacie ekspresów do kawy? Jeśli tak to możecie mi powiedzieć jakie Ekspresy do biura są aktualnie najlepsze? Znajomy bardzo polecał mi firmę Jura Podobno są bardzo solidne i trwałe. Ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Offline

 

#15 28 sie 2017, 09:18

denon147
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 28 Aug 2017

Re: Panel audio - stale pod ręką

U nas w firmie są ekspresy firmy Jura i naprawdę super się sprawują smile


Najwyższej jakości głośniki, kolumny i sprzęt stereo. Serdecznie zapraszamy.
http://salonydenon.pl/

Offline

 

#16 31 sie 2017, 22:10

krzysiek
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 31 Aug 2017

Re: Panel audio - stale pod ręką

Chętnie dołączę się do dyskusji.

Offline

 

Stopka forum