forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 24 kwi 2006, 21:27

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Wiele ikon w Tray'u

droopy na SB napisał:

ikona(y) w tray'u:
- danie możliwości ustawienia kilku ikon kalendarza jednocześnie (zamienić radiobuttony na chceckboxy) da to możliwość stałego i szybkiego obserwowania kilku wskaźników (np. procek i ram)
- dodanie nowej ikony: liczba nowych wiadomości na poczcie, jak ma działać to chyba nie trzeba tłumaczyć
- - - w opcji - ukryj ikone gdy liczba nowych wiadomości = 0

(opcjonalnie)
- dodanie ikony transferu (coś jak w alarm-zone)

no i zapraszam do skomentowania pomysłu

Offline

 

#2 24 kwi 2006, 23:28

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Wiele ikon w Tray'u

droopy na SB napisał:

ikona(y) w tray'u:
- danie możliwości ustawienia kilku ikon kalendarza jednocześnie (zamienić radiobuttony na chceckboxy) da to możliwość stałego i szybkiego obserwowania kilku wskaźników (np. procek i ram)

Zawsze robię wszystko, by mieć w trayu jak najmniej ikon. Więc trudno mi w pełni poprzeć ten pomysł, bo nie jestem przekonany o jego potrzebie. Korzystałbym z tego w skrajnych tylko przypadkach, gdyby coś z kompem szło nie tak i lepiej byłoby mieć "na oku" to i owo. Byłoby to jednak rzadko, bardzo rzadko - albo i wcale. hmm Bo w takich przypadkach diagnostycznego testingu lepiej się sprawdzają programy temu przeznaczone. Jednak idea wielu ikon nie jest zła... W końcu może mi w trayu migać nową pocztą, wskazywać aktualny dzień...

Może więc tak:
Jest w Mirandzie opcja wymiennego wyświetlania ikon. Korzystam tam z kilku protokołów i wyświetlanie 14 ikon w trayu byłoby... masochizmem. Jedno miejsce, a wyświetlają się po kolei wszystkie ikony, co np. 1 sek. Mogłoby tak być w KXP. Wyświetlałyby się naprzemiennie: dzień, poczta, transfer, CPU, RAM... Zamiast pięciu ikon zabierających cenne miejsce paska zadań - tylko jedna, za to naprzemienna. Dla mnie - optimum. Oszczędność traya i dostęp do wielu wskaźników naraz.

droopy na SB napisał:

- dodanie nowej ikony: liczba nowych wiadomości na poczcie

Bezwzględne poparcie! cool Dziwi, że wciąż tego nie ma...


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#3 25 kwi 2006, 01:15

droopy
Gość

Re: Wiele ikon w Tray'u

no ja akurat z opcji ramu i procka bym kożystał cały czas, przydaje się, gdy mi coś wolniej działa patrzę w tray i od razu widzę czy to aplikacje się zawiesiła czy tylko komp zamula, aktualnie żeby mieć te informacje mam cały czas otwarty podgląd procesów windows...

opcja migania naprzemiennego mi zupełnie nieodpowiada tongue ale wiadomo - każdy lubi co innego wink

ps. też mam mirande, ja wolę opcję pokazywania jednej ikonki gdy stany są takie same tongue bez migania

 

#4 25 kwi 2006, 01:50

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Wiele ikon w Tray'u

droopy napisał:

no ja akurat z opcji ramu i procka bym kożystał cały czas, przydaje się, gdy mi coś wolniej działa patrzę w tray i od razu widzę czy to aplikacje się zawiesiła czy tylko komp zamula, aktualnie żeby mieć te informacje mam cały czas otwarty podgląd procesów windows...

Też mam stale pod innymi oknami otwarte okno z podglądem procesów. W razie "zamuleń" wolę na nim polegać, niż na wskaźnikach w trayu - są za mało dokładne a też i niezbyt rychliwe... Ale, jak powiedziałeś, każdy lubi co innego. wink

droopy napisał:

ps. też mam mirande, ja wolę opcję pokazywania jednej ikonki gdy stany są takie same tongue bez migania

U mnie tylko przy Niepołączony jest wspólna ikonka. Poza tym, mam różne stany - i miganie jest tam jak najbardziej pożądane. tongue Dlatego, przyzwyczajenie z Mirki pozwala mi taką funkcję widzieć w KXP. Jak najbardziej! smile


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#5 25 kwi 2006, 16:11

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Wiele ikon w Tray'u

Mi odpowiada. Np. Ikona zmienia się co 15 sek. . I każda innego koloru!


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#6 25 kwi 2006, 19:19

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Wiele ikon w Tray'u

Mufrid napisał:

Korzystam tam z kilku protokołów i wyświetlanie 14 ikon w trayu byłoby... masochizmem.

OT:
Czyli dla każdego protokołu ustawiasz inny status?

Offline

 

#7 25 kwi 2006, 19:58

droopy
Gość

Re: Wiele ikon w Tray'u

zielinski86 napisał:

Czyli dla każdego protokołu ustawiasz inny status?

liczba stanów jest ograniczona i mniejsza od liczby możliwych protokołów, więc z zasady szyfladkowania wynika że nie da się ustawić dla każdego protokołu innego stanu big_smile (matematyki dyskretnej się ucze, w cczwarte koło ;P )
ale przecież można mieć ustawione tak, że nawet jeśli są takie same stany to pokauje osobne ikony...

 

#8 25 kwi 2006, 23:44

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Wiele ikon w Tray'u

zielinski86 napisał:

Mufrid napisał:

Korzystam tam z kilku protokołów i wyświetlanie 14 ikon w trayu byłoby... masochizmem.

OT:
Czyli dla każdego protokołu ustawiasz inny status?

Nie. Wystarczy mieć jeden odmienny status, aby ikony migały. Nie sposób każdemu protokołowi przypisać innego statusu, za mało statusów, jak już droopy napisał. smile Wtyką StartupStatus przypisałem każdemu protokołowi wybrany status przy starcie Mirki, ustawiłem zmianę ikony co 1 sekundę... I nie wglądam tam => full wygody i funkcjonalności. smile Jeśli wiesz, co mam na myśli... wink


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#9 28 kwi 2006, 09:25

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Wiele ikon w Tray'u

Fajne tylko nie wiem czy to by za bardzo nie obciążalo kompa

Offline

 

#10 03 maj 2006, 15:08

droopy
VIP
Posty: 11
Dołączył: 25 Apr 2006

Re: Wiele ikon w Tray'u

Nowa ikona
dodanie następnej ikony - temperatura, wg. pomysłu Juniora
możliwość wyboru temeratura max, min, średnia, i kolor

Offline

 

#11 04 maj 2006, 00:42

JaroU
VIP
Posty: 78
Dołączył: 11 Apr 2006

Re: Wiele ikon w Tray'u

max17 napisał:

Wg mnie temperatura jest kompletnie zbędna (za oknem :p ), bo przecież chyba sie nie zmiania 50 razy dziennie temperatura...
Chyba że chodzi o temp. procka to jestem ZA!

Na pewno nie chodziło o temp. procka (też bym chciał ale tego nie bedzie sad ). Dlaczego zbędna? Dzień miesiaca tez mozna ustawić a nie zmienia się on 50 razy dziennie. Dla mnie raczej niepotrzebne, ale jeśli nie problem żeby to dodać to może komuś się przyda...

Offline

 

#12 13 sty 2015, 16:39

KacperFllorian
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 13 Jan 2015

Re: Wiele ikon w Tray'u

podbije nieco temat jest szansa na ustawienie  tego parametru w Tray'u ??

Offline

 

Stopka forum