forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 27 mar 2006, 07:17

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Panel skrótów - jak i po co?

http://img71.imageshack.us/img71/6760/panelskrtwnanowo1st.jpg

Mufrid na SB RoK (03:13 - 17.11.2005) napisał:

Wyjaśnię bliżej, o co mi chodzi (...) Nie tyle o Kalendarzowy pasek na pulpicie, ale: Myślę o ściśle zintegrowanym z KXP nowym panelu w jego głównym oknie, jak na screenie (...)

Można dodać byłoby jeszcze w nim strzałkę, po kliknięciu na którą albo:
1. otwierałoby się menu kontekstowe z resztą zdefiniowanych skrótów, aktualnie niewidocznych (co lepsze), albo
2. można byłoby przewijać zawartość panelu na resztę takich skrótów.
W opcjach tego panelu definiowalibysmy ścieżki do uruchamianych elementów, ich kolejność na panelu czy wybór dowolnej ikony dla każdego skrótu. Skrótu do dowolnego w systemie elementu, powtarzam. smile
Takie małe centrum zarządzania w KXP, który stałby sie jeszcze bardziej poręczny (i podręczny)!

Wiadomo więc już chyba o co chodzi... smile Na nowym obrazku zaprezentowałem zarówno sam pasek jak i owo rozwijalne menu kontekstowe. Lewoklik na obie boczne strzałki przewija zawartość paska w żądaną stronę. Prawoklik zaś otwiera menu kontekstowe z listą niewidocznych elementów.

Bardzo mi tego brakuje! Poręczność co się zowie... big_smile
- Brak komuś kalkulatora w KXP? W ten sposób mógłby go mieć!
- Brak organizera lub żółtych karteczek? Również można umieścić w tym Panelu skróty do odrębnych programów pełniących tą funkcjonalność...
Do czasu, aż takie żółte karteczki nie znajdą się jako moduł w KXP...

A kto tego nie chce, niech tego sobie po prostu nie włącza! A potrzebującym nie broni... tongue

Ostatnio edytowany przez Mufrid (30 mar 2006, 23:18)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 27 mar 2006, 08:14

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Znam ten pomysł. Ja bym z niego niekorzystał ale przydał by się w KXP.

Ostatnio edytowany przez zielinski86 (27 mar 2006, 10:17)

Offline

 

#3 27 mar 2006, 11:08

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Jak miło, że Mufrid odgrzał ten już zakurzony temat, zresztą jest to w sumie mój pomysł, jeszcze z przed kilku ładnych miesięcy a konkretnie z zeszłego roku smile
Jestem całkowicie za tym aby panel skrótów powstał, w takiej Formie, jak widzi ją Mufrid, ale osobiście chciał bym aby była też możliwość korzystania z tego panelu, jako oddzielny pasek na pulpicie z możliwością włączania/wyłączania oraz bogatej możliwości konfigurowania, czyli dodawania, usuwania, modyfikowania skrótów.
Popieram w 100 %

Offline

 

#4 28 mar 2006, 21:47

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Rumcajs napisał:

Jak miło, że Mufrid odgrzał ten już zakurzony temat, zresztą jest to w sumie mój pomysł, jeszcze z przed kilku ładnych miesięcy a konkretnie z zeszłego roku smile

Dzięki za poparcie! smile Najpierw może zadośćuczynię swojej naturze archiwizatora...

Rumcajs na starym Forum (28.03.2005) napisał:

Proponuję dodać do programu pasek skrótów, taki, jaki kiedyś Np. Był w MS Office 97, 2000, przydał by się nieraz mnóstwo bardzo wiele ikon na pulpicie przyprawia mnie o mdłości a tak na pasek skrótów wrzuciło by się ikonkę a zpulpitu do kosza.
Koniecznie z auto ukrywaniem, dodawaniem nowych kategorii itp. itd. (...)wystarczyło by tylko na pasek przeciągnąć skrót i po bólu smile

Taki był początek, do jakiego zdołałem dotrzeć. wink Równiuśko rok temu, co do dnia, tak się złożyło... Potrzeba skrótów pojawiała się potem w postach na ShoutBoxie co jakiś czas. Np.:

SoulSlayer na SB RoK (02:14 - 18.07.2005) napisał:

W nowej wersji nie zapomnij o:
1) Obsłudze kont mailowych *gmail* w "Sprawdzaniu poczty" (obsługa portów i TLS). (!)*
2) Obsłudze kilku kont ustawień kalendarza. (Niekoniecznie każdemu może się podobać, że wszyscy w jego domu wiedzą o jego "małych świętach" i planach na weekend) (!)**
3) Możliwości ustawienia sobie, co ile czasu statystyki systemowe mają się zapisywać. (!)*
4) Poprawieniu zapisu kopii zapasowej. (!)*
5) Zmienieniu wyświetlania się informacji o użytkowniku w SB (niech wyświetla się ponad nickiem tak, żeby nie zasłaniała czytanego posta).
6) Dodaniu paru funkci do prawego kontekstowego na pulpicie.
7) Dr.Sizer (!)*
8) Skrótach do wybranych programów poprzez prawy kontekstowy na kalendarzu (!)*
9) Zmiany tapet za pomocą skrótu klawiaturowego.
10) Właśnie, przydałyby się skróty klawiaturowe (!)*


* -Zadania priorytetowe
** -Też bardzo ważne, ale wspomniałeś kiedyś, że tego nie zrobisz .

Także i ja nie od razu skumałem, by to był panel. Najpierw proponowałem podfolder w folderze KXP, taki "wór" do którego każdy wrzucałby co chciał, niemalże. A dostęp do pozycji - z menu kontekstowego w trayu. W końcu z postem zacytowanym na początku tego topica, narodził się Panel skrótów. smile

Rumcajs napisał:

Jestem całkowicie za tym aby panel skrótów powstał, w takiej Formie, jak widzi ją Mufrid, ale osobiście chciał bym aby była też możliwość korzystania z tego panelu, jako oddzielny pasek na pulpicie z możliwością włączania/wyłączania oraz bogatej możliwości konfigurowania, czyli dodawania, usuwania, modyfikowania skrótów.
Popieram w 100 %

Może i Zieliński tak zrobi, by obok Panelu skrótów istniał też Pasek skrótów. Jeśli przychyli się do mojej propozycji przedstawionej w topicu Pływające panele, to... Ów Panel skrótów możnaby było wtedy rozciągać, jak się tylko chce!! Także do postaci Paska skrótów... wink


P.S. Warto chyba było przypomnieć tu na Forum ten bogaty post SoulSlayera... wink


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#5 30 mar 2006, 16:28

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Nie zapomnijcie o możliwości otworzenia strony WWW w domyślnej przeglądarce.


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#6 31 mar 2006, 09:56

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Arytmetyk napisał:

Nie zapomnijcie o możliwości otworzenia strony WWW w domyślnej przeglądarce.

Nie zapominamy, ale nie wiemy co to ma wspólnego z tematem "paneli Skrótów" roll

Offline

 

#7 31 mar 2006, 12:30

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Rumcajs napisał:

Nie zapominamy, ale nie wiemy co to ma wspólnego z tematem "paneli Skrótów" roll

Prawdopodobnie chodziło o to, aby można było dodawać (na panel skrótów) także odnośniki do stron...

Offline

 

#8 31 mar 2006, 13:28

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Rumcajs napisał:

Arytmetyk napisał:

Nie zapomnijcie o możliwości otworzenia strony WWW w domyślnej przeglądarce.

Nie zapominamy, ale nie wiemy co to ma wspólnego z tematem "paneli Skrótów" roll

Na screenie jedną z pozycji menu kontekstowego panelu jest przykład takiego skrótu, do Google. I, oczywiście, otwierany byłby w domyślnej przeglądarce.


Mam pytanie: Jak byłoby wygodniej dodawać kolejne pozycje do panelu?

- przez opcje panelu, wpisując ścieżkę do programu (także z parametrami), czy
- ręcznie wrzucać do folderu Kalendarza metodą 'przeciągnij i upuść'?


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#9 31 mar 2006, 14:10

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Mufrid napisał:

Mam pytanie: Jak byłoby wygodniej dodawać kolejne pozycje do panelu?

- przez opcje panelu, wpisując ścieżkę do programu (także z parametrami)

Oczywiście...

Mufrid napisał:

- ręcznie wrzucać do folderu Kalendarza metodą 'przeciągnij i upuść'?

Odpada...

Offline

 

#10 31 mar 2006, 15:06

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

zielinski86 napisał:

Mufrid napisał:

- ręcznie wrzucać do folderu Kalendarza metodą 'przeciągnij i upuść'?

Odpada...

Czemu odpada?
Taka opcja też powinna być, ze Np. mam skrót do czegoś na pulpicie, przeciągam to na panel skrótów w KXP i wywalam skrót z pulpitu, przecież, jak dojdzie, co do czego to zanim sobie pododaję skróty, każdy z osobna wpisując całą ścieżkę to minie dwieście lat sad

Offline

 

#11 31 mar 2006, 17:16

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Rumcajs napisał:

Czemu odpada?
Taka opcja też powinna być, ze Np. mam skrót do czegoś na pulpicie, przeciągam to na panel skrótów w KXP i wywalam skrót z pulpitu, przecież, jak dojdzie, co do czego to zanim sobie pododaję skróty, każdy z osobna wpisując całą ścieżkę to minie dwieście lat sad

Mufrid napisał:

- ręcznie wrzucać do folderu Kalendarza metodą 'przeciągnij i upuść'?

Folder Kalendarza rozumiem przez, np. "C:\Program Files\Kalendarz XP\" i zrozumiałem to tak, że jest np. "C:\Program Files\Kalendarz XP\Skróty\" i tam użytkownik będzie wrzucał pliki *.lnk (skróty) tongue

Więc jeśli chodziło dodawanie skrótów motodą "przeciągnij i upuść" na panel kalendarza (a dokładniej: panel skrótów), to oczywiście nie obeszłoby się bez tego...

Offline

 

#12 31 mar 2006, 18:09

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

zielinski86 napisał:

Mufrid napisał:

- ręcznie wrzucać do folderu Kalendarza metodą 'przeciągnij i upuść'?

Folder Kalendarza rozumiem przez, np. "C:\Program Files\Kalendarz XP\" i zrozumiałem to tak, że jest np. "C:\Program Files\Kalendarz XP\Skróty\" i tam użytkownik będzie wrzucał pliki *.lnk (skróty) tongue

Więc jeśli chodziło dodawanie skrótów motodą "przeciągnij i upuść" na panel kalendarza (a dokładniej: panel skrótów), to oczywiście nie obeszłoby się bez tego...

Jestem za cool .


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#13 31 mar 2006, 19:56

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

zielinski86 napisał:

oczywiście nie obeszłoby się bez tego...

No to rozumiem tak 3mać cool

Offline

 

#14 31 mar 2006, 22:38

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Panel skrótów - jak i po co?

zielinski86 napisał:

Mufrid napisał:

- ręcznie wrzucać do folderu Kalendarza metodą 'przeciągnij i upuść'?

Folder Kalendarza rozumiem przez, np. "C:\Program Files\Kalendarz XP\" i zrozumiałem to tak, że jest np. "C:\Program Files\Kalendarz XP\Skróty\" i tam użytkownik będzie wrzucał pliki *.lnk (skróty) tongue

Tak! tongue A konkretnie chodziło mi o to:
Dodajemy teraz nowy syntezator lub ikony pogody, porzez ręczne wrzucenie go do folderu KXP. Aby KXP je widział w opcjach, restartujemy go. Tak samo też w przypadku skrótów. Jeśli ktoś je w ten sposób doda, niech KXP tego nie ignoruje, ale po restarcie uzna i doda do opcji. To tylko jeden wariant dodawania skrótów.

Drugi to opisane już dodawanie skrótów w opcjach panelu, czyli ręczne wpisywanie ścieżki do programu lub adresu internetowego - albo przeszukiwanie takiego skrótu w systemowym oknie 'Otwieranie'. Jeden sposób nie wyklucza innego.

Łącznie z trzecim, najlepszym, znów poprzez "przeciągnij i upuść":

Rumcajs napisał:

Taka opcja też powinna być, ze Np. mam skrót do czegoś na pulpicie, przeciągam to na panel skrótów w KXP

To najbardziej miodna opcja. cool Proste i wygodne chwytanie kursorem skrótu i jego upuszczanie... A w tym przypadku wiem już, że:

zielinski86 napisał:

oczywiście nie obeszłoby się bez tego...

I bardzo dobrze! big_smile


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#15 08 cze 2006, 23:19

Rumcajs
VIP BetaTester
Posty: 48
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Opole
Serwis

Re: Panel skrótów - jak i po co?

Max17 napisał:

Hmmm...
Jakby coś takiego było to bym pewnie używał...
Ale jeszcze jest "Pasek narzędzi" "Szybkiego uruchamiania", który aktualnie mi wystarcza, dlatego nie wiem czy ktoś by tego używał

Marcin też używam "szybkiego uruchamiania" ale mnie to już nie wystarcza, bo na prawdę, przez ładnych kilka lat korzystania z kompa, nazbierało mi isę mnóstwo wwzelakiej, masci softów, więc "Panel Skrótów" w KXP dla mnie jest "Uno Prioryteto"
Nie dla każdego tak musi być dla tego, projekt był taki aby było to opcjonalne rozwiązanie, tan kto nie chce nie będzie musiał z tego korzystać, ale nie trzeba zaraz pisać, że jest zbędne, albo cuś tongue

Offline

 

#16 31 sty 2010, 20:29

komp
Gość

Re: Panel skrótów - jak i po co?

A co myślicie o utworzeniu dodatkowego panelu (ze skrótami ) " Wyłącz komputer ". klik prawy/ narzędzia/ kalendarz/ okno/ Wyłącz komputer ( podobne do panelu odtwarzania ) . Stałe ikony tego panelu: Stan wstrzymania, Wyłącz, Uruchom ponownie . I ikony dodatkowe, opcje panelu : Wyloguj, Hibernacja, Przełączania użytkownika.

Na pulpit

Jesteś zmęczony klikaniem menu Start, by dotrzeć do przycisku pozwalającego wyłączyć komputer?

Jeśli tak, możesz stworzyć przydatne skróty na pulpit

1.  Klikamy prawym przyciskiem myszy na wolną część pulpitu i wybieramy: Nowy/Skrót

2.  W lokalizacji wpisujemy:

Dla wylogowania się: shutdown.exe -l -f -t 00

Dla szybkiego przełączania uzytkownika: rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation

Dla Hibernacji: rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState Hibernate

Dla stanu wstrzymania systemu: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

Dla zamknięcia systemu: shutdown.exe -s -f -t 00

Dla restartu systemu: shutdown.exe -r -f -t 00

3. Przechodzimy dalej i nadajemy skrótowi nazwę, np.:

# Wyloguj

# Przełączania uzytkownika

# Hibernacja

# Stan wstrzymania

# Wyłącz

# Uruchom ponownie

4.  Oczywiście możemy także zmienić standardową ikonę na inną, wybierając Właściwości, zakładkę Skrót i przycisk Zmień ikonę....

5.  Skrót można zostawić na pulpicie lub wrzucić go na pasek szybkiego uruchamiania.

6.Odpowiedni parametr z tabelki:

-i    | Wyświetla graficzny interfejs polecenia
-l    | powoduje wylogowanie z systemu
-s    | zamyka system i wyłącza pecet
-r    | restartuje komputer
-h    | hibernuje system
-f    | wymusza zamknięcie działających aplikacji
-t 00 | określa, po jakim czasie system ma być zamknięty, w miejsce 00 wpisujemy liczbę sekund.

Jak komus na skrocie stan wstrzymania robi sie hibernacja niech kliknie START/uruchom i powercfg /hibernate off (lub on, gdy chce zeby sie robila hibernacja)

 

Stopka forum