forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 29 mar 2006, 11:40

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Tak jak sam tytuł wątku mówi, jest to miejsce przeznaczone dla tych wszystkich, którzy z jakichś powodów nie mają zainstalowanego Kalendarza XP na swoim komputerze a chcieliby zadać na jego temat jakieś pytanie związane z tym programem. Bez zainstalowanego KXP nie ma dostępu do ShoutBox'a, na którym takie pytanie można zwyczajowo zadać. Jedyną więc możliwością jest to forum.

Jeśli masz kłopoty z pierwszą instalacją Kalendarza XP lub jeśli w ogóle masz coś ciekawego do powiedzenia a jest to związane z Kalendarzem XP, to pisz tu. Autor programu lub jego użytkownicy na pewno udzielą Ci pomocnej odpowiedzi...

Zalecane jest, by nie pisać tu od rzeczy i na tematy nie związane z Kalendarzem! Takie posty będą usuwane.

Dopisane przez zielinski86:
Wszelkie problemy, które można napisać na ShoutBox'ie, a będą znajdowały się tutaj - będą także usuwane.

Ostatnio edytowany przez zielinski86 (29 mar 2006, 15:48)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 29 mar 2006, 11:52

saga-m
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 29 Mar 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Nie wiem do kogo mam skierować moje pytanie wiec piszę je tu. Moze ktoś z Was mi doradzi.Dlaczego nie mogę zainstalować na swoim komputerze Kalendarza?

Offline

 

#3 29 mar 2006, 15:42

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Mufrid napisał:

saga-m napisał:

Nie wiem do kogo mam skierować moje pytanie wiec piszę je tu. Moze ktoś z Was mi doradzi.Dlaczego nie mogę zainstalować na swoim komputerze Kalendarza?

Napisz bliżej o swoim problemie. Przede wszystkim, jaki masz system operacyjny? Na jakim etapie instalacji występują kłopoty itd...

Offline

 

#4 29 mar 2006, 17:16

saga-m
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 29 Mar 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Mam kalendarz na dysku w programie Files, pojawiły się 24 ikonki, mogę poczytać sobie sentencje, imieniny, pogodę tzn wyświetlają sie strony internetowe ale nie na czerwono więc nie mogę ich otworzyć. Natomiast jeżeli klikam na: kalendarz albo :start wtedy pokazuje się Tabliczka z napisem:Błąd Wymagany jest system Windows 2000/XP/2003. Przecież mam Windowsa 2000. Więc gdzie tkwi problem?

Offline

 

#5 29 mar 2006, 17:19

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

saga-m napisał:

Przecież mam Windowsa 2000. Więc gdzie tkwi problem?

Czy masz zainstalowany SP4 do Windowsa 2000?

Offline

 

#6 29 mar 2006, 18:52

saga-m
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 29 Mar 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Sorki Admin, ale nie wiem co to za znaki SP4. Nie należę do młodych osób, jestem już na emeryturze wiec wybacz moją niewiedzę na ten temat.Moze jaśniej cos napiszesz, rozwiń moze ten skrót, albo napisz "po polsku" ja to tak nazywam. Przepraszam , ze mna tylko kłopot widzę, ale dzięki, ze założyłeś osobny wątek na ten temat. Więc zajrzę tu za jakiąś chwilkę. Dzięki.

Offline

 

#7 29 mar 2006, 21:00

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

SP4 = ServicePack 4, czyli uaktualnienie systemu

Offline

 

#8 29 mar 2006, 22:19

saga-m
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 29 Mar 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Zadzwoniłam do syna, mówi ze nie mam czegos takiego jak SP4.
Co więc radzisz Adminie?

Offline

 

#9 29 mar 2006, 22:47

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Nie pozostaje mi nic innego jak poradzić zainstalować Service Pack 4.
Można go ściągnąć tutaj: Service Pack 4 dla Windows 2000 PL (plik jest dość duży - prawie 130 MB)

Offline

 

#10 30 mar 2006, 10:31

problem z instalacją
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

W moim systemie WIN2000 mam SP4 i też nie mogę zainstalować Kalendarza.
U mnie przy instalacji podaje komunikat File access denied
Poradżcie co mam zrobić

 

#11 30 mar 2006, 11:00

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

problem z instalacją napisał:

W moim systemie WIN2000 mam SP4 i też nie mogę zainstalować Kalendarza.
U mnie przy instalacji podaje komunikat File access denied
Poradżcie co mam zrobić

Czy instalujesz program na koncie administratora?

Offline

 

#12 30 mar 2006, 13:38

jan
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

zielinski86 napisał:

problem z instalacją napisał:

W moim systemie WIN2000 mam SP4 i też nie mogę zainstalować Kalendarza.
U mnie przy instalacji podaje komunikat File access denied
Poradżcie co mam zrobić

Czy instalujesz program na koncie administratora?

Tak jestem na administratorze, inne programy się instalują a przy Kalendarzu  nie mam dostępu
Pozdrawiam.
Jan

 

#13 30 mar 2006, 18:16

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

jan napisał:

Tak jestem na administratorze, inne programy się instalują a przy Kalendarzu  nie mam dostępu

Proszę spróbować zainstalować program w innej lokalizacji niż domyślna "C:\Program Files\Kalendarz XP\"

Offline

 

#14 25 maj 2006, 09:45

Przemol
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 25 May 2006
Skąd: Wielkopolska

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Mam Problem związany z SB nie mam tego niższego paska z tą rejestracją nicka itd. nie mam pojęcia czy dostałem bana czy coś...hmm sad możecie mi pomóc ? nie moge pisać na SB także przyszedłem na forum.Usunołem ciasteczka ( nie pomogło ) przeinstalowałem kalendarz ( nie pomogło ) moge tylko odświerzać na SB a nie wchodzić na główną strone a jak klikam na kogoś nicku to wywala mi sie błąd skryptu ...jego URL :http://delphisoft.org/sb/index.php?w=29.85   więc jedyną pomocą jest fachowa pomoc prosze o odp

Przeinstaluje winde może to coś pomoże :pp

Ostatnio edytowany przez Przemol (25 maj 2006, 10:40)


Just Do It !

Offline

 

#15 25 maj 2006, 10:42

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Przemol napisał:

nie mam tego niższego paska z tą rejestracją nicka itd.

Nie pojawia się, ponieważ polchat prawdopodobnie nie działa, więc nie mogą się pobrać nicki osób będących na chat'cie, co spowalnia wyświetlenie się dolnej części SB.
Musisz po prostu poczekać jakiś czas, aż się pojawi.

Offline

 

#16 23 lip 2006, 11:46

merlin11228
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 23 Jul 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Witam. A ja mam kalendarz juz kupe czasu a dzis pojawil mi sie problemik.Mianowicie programik nie chce mi sie polaczyc z netem"blad polaczenia" takze nawet aktualizacja czasu nie dziala,mamwin2000 sciagnalem sp4,jedyne co zrobilem to wylanczylem w systemie usluge poslaniec bo mnie denerwowala czy KXP korzysta z tej uslugi?? a jesli nie to czemu kalendarz mi sie nie laczy.nie mam fireewala wiec tez nie ma co go  blokowac chyba ze to kaspersky .pomocy.

Offline

 

#17 23 lip 2006, 20:22

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

merlin11228 napisał:

chyba ze to kaspersky .pomocy.

Spróbuj go wyłączyć i sprawdzić czy problem nadal występuje.
Na pewno nie jest to wina Kalendarza XP.

Offline

 

#18 23 lip 2006, 22:22

merlin11228
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 23 Jul 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

tez tak mysle ze to nie jest wina kalendarza ale nie moge znalezc innej przyczyny,juz wywalilem antywir z mojego pc trzy razy przeinstalowalem kalendarz i nic to nie dalo .mozliwe jest ze mam cos poprzestawiane w kompie tylko nie wiem gdzie szukac wszystkie inne programy dzialaja poprawnie poprostu zgupialem.(ostatnio mieszalem troche w uslugach i aplikacjach moze tam cos popsulem tylko nie wiem co bo nie wiem czy kxp kozysta z jakis uslug.help.....)

Offline

 

#19 23 lip 2006, 22:33

merlin11228
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 23 Jul 2006

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

w kxp wchodzac w "status systemu" nie pokazuje mi wogule zadnego transferu(choc wlasnie pobieram pliki) ,ip sie zgadza ale MAC jest wpisany same zera a recznie nie moge go wpisac moze tam jest blad????(jak wpisac MAC recznie do kalendarza)

Offline

 

#20 08 sie 2006, 15:31

Inka
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Witam. Jestem użytkownikiem kalendarza XP od dłuższego czasu. Juz sie doczytałam, ze to pytanie powinnam dodac w ShoutBox jednak nie potrafię. W okienku SB nic mi sie nie pokazuje. Robie "odśwież" tez zero reakcji. Problem mój dotyczy radia. Do niedawna działało prawidłowo. Wczoraj trzykrotnie program"wykonał nieprawidłową operacje" i sie zamknął. Od tamtej chwili radio przestało działać. Używam Win. XP.

 

#21 08 sie 2006, 22:12

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Inka napisał:

Wczoraj trzykrotnie program"wykonał nieprawidłową operacje" i sie zamknął. Od tamtej chwili radio przestało działać. Używam Win. XP.

Spróbuj przeinstalować program.

Offline

 

#22 11 wrz 2006, 09:46

konrad
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

a ja mam nastepujace problemy:
1. na wielu profilach program rozwala sie, nie chowa swoich ustawien na odrebnym profilu (kazdy moze zobaczyc daty)
2. przy wpisywaniu dat np. 20.10.2005 mam ja takze w 2006 roku, dlaczego ? sad to nie rocznica tylko wazna data

 

#23 26 wrz 2006, 14:37

Neo1981
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

mialem kalendarz xp i przestal dzialac
co mam zrobic zeby go znowu miec bo jest super i bez niego trudno mi sie pracuje
na kompie.pojawia sie ze chyba licencja sie skonczyla a od nowa tez nie chce sie zainstalowac??

 

#24 26 wrz 2006, 14:40

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

Neo1981 napisał:

mialem kalendarz xp i przestal dzialac
co mam zrobic zeby go znowu miec bo jest super i bez niego trudno mi sie pracuje
na kompie.pojawia sie ze chyba licencja sie skonczyla a od nowa tez nie chce sie zainstalowac??

Sprawdź czy masz ustawioną poprawną datę w systemie.

Offline

 

#25 27 wrz 2006, 14:35

Neo1981
Gość

Re: Nie mam dostępu do Kalendarza XP, a chcę zadać pytanie

dziekuje za pomoc,faktycznie data byla zla

 

Stopka forum