forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 25 kwi 2006, 00:51

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Skiny KXP - wszystkie opcje wyglądu w jednym pliku

Proponuję wprowadzić generalne skiny KXP - rozszerzone opcje, które byłyby całościowym zapisem wszystkich możliwych do zmian opcji wyglądu Kalendarza XP - i zapisywalne w jednym pliku.

Mamy już wiele elementów graficznych do wymiany i do własnych ustawień. Są to:

- kolor tła lub skóra (obrazek pod okno KXP lub kolor)
- kolory paneli (RAM, CPU itd.)
- kolor panelu audio
- kolory tekstu
- kolory ważnych dat.

Te opcje możemy zapisać jako 'Schemat kolorów'. Jest to naczelna opcja, która pozwala nam szybko przywrócić wybrane wcześniej kolory.

Jednak nie zawiera wszystkich opcji wyglądu, które zdążyły już się pojawić. Mamy bowiem jeszcze:

- ikony pogody
- znaki zodiaku (jeszcze jako propzycja)
- kolory przycisków w oknie Narzędzia
- grafika panelu audio
- ikonka dysku twardego (wciąż jako propzycja)

Te opcje też przydałoby się dołączyć jako składniki generalnego 'Schematu kolorów'. Już powstał schemat, do którego należy podmienić też ikony pogody. Teraz trzeba zaglębiać się w opcje w 'Kalendarz -> Kolory' oraz w 'Internet -> Pogoda -> Miasta'. A dla wyboru koloru przycisków w oknie Narzędzia (te po lewo, typu 'Internet', 'Alarm', 'Kalendarz') musimy wędrować do 'Inne -> Wygląd ustawień'. Warto byłoby mieć to wszystko w jednym zapisanym schemacie.

Wówczas dopiero moglibyśmy mówić o skinach KXP. Szeroki wybór ustawień zapisany w jednym pliku pozwala by nazwać to już skinem. Opcja 'Schematy kolorów' stałaby się wtedy opcją wyboru generalnego skina KXP, z nazwą zmienioną na: 'Skórki Kalendarza XP'.


P.S. @zielinski86: Obecnie wyraz "skóra" występuje w opcji 'Kolor tła lub skóra'. To błąd. Nazewnictwo sugeruje że podmieniona grafika to już "skóra". A to tylko obrazek, który dopiero jest składnikiem skóry. Powinno być: 'Kolor tła lub obrazek'...

Ostatnio edytowany przez Mufrid (27 kwi 2006, 22:54)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 25 kwi 2006, 07:25

JaroU
VIP
Posty: 78
Dołączył: 11 Apr 2006

Re: Skiny KXP - wszystkie opcje wyglądu w jednym pliku

Pozwolę sobie wypowiedzić się w tym wątku, ponieważ to ja bardzo chyba namieszałem w tym temacie (wyglądu) ostatnio (ikonkami pogody, plikami tła czy propozycją zmiany zodiaków) - za co wszystkich przepraszam wink
Mufrid Cieszę się że podobają Ci się moje "udziwnienia KXP" i zgadzam się z Tobą. Także nie nazywam tych swoich wypocin "skórkami" tylko "tłem" albo "nakładką", ewentualnie "schematem (wyglądu)", bo prwdziwymi "Skinami" wg. mnie też nie mozna nazwać takich plików.

'Schemat kolorów'.(...)Jednak nie zawiera wszystkich opcji wyglądu,

(zapomniałeś dodać grafikę panelu audio, którą także mozna podmienić a nie tylko zmienić kolor).
Można by do plku konfuguracyjnego po prostu dodać mozliwość zapisania dodatkowych elementów, których tam nie ma (ikon pogody, wszelkich kolorów których nie ma, ewentualnej grafiki zodiaku, dźwięków itd.)
Ja bym był nawet za dodaniem mozliwości zmiany czcionek cyferek dni,  zegara i nazwy miesiąca smile .

W ten sposób powstałby kompletny schemat ustawień który mozna sobie zapisać.

Ale możliwość zapisania wszystkich tych rzeczy w jednym pliku "Skórki" jest nader kusząca. Spakowałem raz kilka elementów jako "schemat wyglądu", i możnaby ten plik .zip "pseudo-skórką" nazwać może, ale trzeba to w odpowiednie miejsca wypakować i w KXP poustawiać.
Taki "wyjadacz" jak Mufrid na przykład big_smile, na pewno nie ma z podmianą tych plików żadnych problemów, ja też daje sobie radę wink .
Ale gdyby działo się to automatycznie, to nie byłoby pytań typu: "jak zapisać obrazek ze strony żeby później podmienić tło?" czy "nie mogę zmienić schematu, a rozpakowałem ikonki".

Myślę, że idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie "skórowania" KXP jak np. w "Winampie" gdzie pliki skórek to nic innego jak zwyczajnie spakowane wszystkie elementy skina do pliku .zip i zmienione rozszerzenie tego archiwum.

Ciekawy jestem tylko co na takie pomysły @zielinski:...
I czy w ogóle dałoby się żeby KXP mógł posiadać własne skojarzone rozszerzenie "skórki", np. "skin.kxp". Aby po uruchomieniu takiego pliku KXP kopiował go do swojego folderu np. ../KXP/skins i ładował z niego "skórkę" "w locie" (jak robi to np. Winamp).

Lecz mozliwoć (jak obecnie) modyfikowania ręcznie wszelkich opcji wygladu bym pozostawił oczywiście (nie tylko gotowe "Skiny"), a jescze lepiej z mozliwością zapisania swoich ustawień do jednego pliku "skórki'.
Znalazłby się pewnie i inny sposób, pomysł popieram! Zabawa w "skinning" KXP mogłaby się na dobre wtedy zacząć cool
Ale ogólnie nie narzekam, trzeba tylko więcej kombinować teraz, co nie jest takie trudne (choc nie tak wygodne jak "Skin") smile

Offline

 

#3 27 kwi 2006, 12:38

zlomas
Bywalec
Posty: 32
Dołączył: 02 Apr 2006

Re: Skiny KXP - wszystkie opcje wyglądu w jednym pliku

no spox. wszystko w jednym pliku: czcionki, kolory, tła, wszystko i jeszcze dodawac nowe skiny na www programu wink

spox pomysł.


Najlepsze skiny do programu Kalendarz XP:
KLIKNIJ!! ->> http://forum.delphisoft.org/viewtopic.php?id=68 <<- KLIKNIJ!!


http://images3.fotosik.pl/60/g33sqv9giqio8sd6.png

Offline

 

#4 27 kwi 2006, 20:22

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Skiny KXP - wszystkie opcje wyglądu w jednym pliku

Bo byłby przełom w Kalendarzu XP zminilizowało by się opcje w kxp i ktoś by napisał instrukcję jak pisać takie skiny wszystko było by umieszczane w GFX. To mi się wydaje narazie główny cel KXP bez tej opcji nie mogę żyć.

Offline

 

#5 27 kwi 2006, 22:56

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Skiny KXP - wszystkie opcje wyglądu w jednym pliku

JaroU napisał:

zapomniałeś dodać grafikę panelu audio, którą także mozna podmienić a nie tylko zmienić kolor

Faktycznie! smile Nieścisłość we wstępniaku poprawiłem. Dodałem też jeszcze jedną rzecz, o której zapomniałem, a często gościła na SB: ikonkę dysku twardego.

JaroU napisał:

Myślę, że idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie "skórowania" KXP jak np. w "Winampie" gdzie pliki skórek to nic innego jak zwyczajnie spakowane wszystkie elementy skina do pliku .zip i zmienione rozszerzenie tego archiwum. (...) I czy w ogóle dałoby się żeby KXP mógł posiadać własne skojarzone rozszerzenie "skórki", np. "skin.kxp". Aby po uruchomieniu takiego pliku KXP kopiował go do swojego folderu np. ../KXP/skins i ładował z niego "skórkę" "w locie" (jak robi to np. Winamp).

Złoto! cool Po prostu, złoto. Nie ma to jak dobre rozwinięcie dobrego pomysłu. wink

JaroU napisał:

Lecz mozliwoć (jak obecnie) modyfikowania ręcznie wszelkich opcji wygladu bym pozostawił oczywiście

Nie mogłoby być inaczej. smile


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#6 28 kwi 2006, 17:54

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Skiny KXP - wszystkie opcje wyglądu w jednym pliku

wydaje mi śie że za trudne to do wprowadzenia nie będzie wtedy nie będzie kłopotu z grafiką i każdy by sobie pobmieiał co chce

Offline

 

Stopka forum