forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 27 paź 2010, 21:40

max17
Gość

Pytanie do PANA ADMINA

[deleted]

Ostatnio edytowany przez max17 (16 kwi 2021, 20:42)

 

#2 30 paź 2010, 00:41

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Na pewno się pojawi. Aktualnie brak czasu, żeby się za to zabrać.

Offline

 

#3 01 lis 2010, 10:48

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Nie można jej wydać, bo jest zaczęta i nie skończona.

Muszę dokończyć:
- modyfikacje związane ze zmianą ścieżki przechowywania ustawień (Documents and Settings lub Users),
- zrobić nowy instalator,
- dostosować wszystko do automatycznej aktualizacji,
- poprawić kopię zapasową ustawień (funkcja pewnie będzie usunięta ze względu na duże zamieszanie ze zmianą ścieżek i brakiem uprawnień dostępu do innych profili systemowych oraz instalowanych dodatków, zastąpione zostanie opisem w jakich folderach znajdują się ustawienia)
- poprawić KXP Addon Creator

Offline

 

#4 01 lis 2010, 10:54

Dobry_Mudzyn_Z_Afryka
Nowy
Posty: 5
Dołączył: 01 Nov 2010

Re: Pytanie do PANA ADMINA

ziel napisał:

Nie można jej wydać, bo jest zaczęta i nie skończona.

Muszę dokończyć:
- modyfikacje związane ze zmianą ścieżki przechowywania ustawień (Documents and Settings lub Users),
- zrobić nowy instalator,
- dostosować wszystko do automatycznej aktualizacji,
- poprawić kopię zapasową ustawień (funkcja pewnie będzie usunięta ze względu na duże zamieszanie ze zmianą ścieżek i brakiem uprawnień dostępu do innych profili systemowych oraz instalowanych dodatków, zastąpione zostanie opisem w jakich folderach znajdują się ustawienia)
- poprawić KXP Addon Creator

To kiedy mamy się spodziewać owej nowej wersji (RC5)? Tak mniej więcej kiedy nastąpi jej oficjalna "premiera"? smile neutral sad big_smile yikes wink hmm tongue lol mad roll cool 

Ostatnio edytowany przez Dobry_Mudzyn_Z_Afryka (01 lis 2010, 10:56)

Offline

 

#5 12 lut 2011, 11:04

Kompowiec
Nowy
Posty: 9
Dołączył: 12 Feb 2011
Skąd: Śląsk

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Po prostu widać, że stworzenie programów to nie taka łatwa sprawa.

A propo do admina*: Sentencje można by połączyć z Wikicytatami. Było by znacznie prościej (tak myślę... nie jestem programistą smile )

* - Napisałem tutaj bo nie można dodawać wątków do działu "propozycje"


E-mail: mxmaru@gmail.com

Ważne nie są koszty oprogramowania, ale jego wartość. A wolne oprogramowanie ma większą wartość niż oprogramowanie o zamkniętym kodzie źródłowym.

Offline

 

#6 29 cze 2011, 12:55

Kompowiec
Nowy
Posty: 9
Dołączył: 12 Feb 2011
Skąd: Śląsk

Re: Pytanie do PANA ADMINA

no to można wypuścić pod nazwą pre-alpha...?


E-mail: mxmaru@gmail.com

Ważne nie są koszty oprogramowania, ale jego wartość. A wolne oprogramowanie ma większą wartość niż oprogramowanie o zamkniętym kodzie źródłowym.

Offline

 

#7 01 sie 2011, 16:47

Kolo
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

ziel napisał:

Nie można jej wydać, bo jest zaczęta i nie skończona.

    Muszę dokończyć:
    - modyfikacje związane ze zmianą ścieżki przechowywania ustawień (Documents and Settings lub Users),
    - zrobić nowy instalator,
    - dostosować wszystko do automatycznej aktualizacji,
    - poprawić kopię zapasową ustawień (funkcja pewnie będzie usunięta ze względu na duże zamieszanie ze zmianą ścieżek i brakiem uprawnień dostępu do innych profili systemowych oraz instalowanych dodatków, zastąpione zostanie opisem w jakich folderach znajdują się ustawienia)
    - poprawić KXP Addon Creator

Ej sorry mi sie wydaje ze ty Kalendarza w delphi piszesz...
A to co napisales tam wyzej.. ze tyle tyle do zrobienia i wg... az tak duzo czasu Ci zajmuje ??
Max 2 tygodnie roboty a jakby sie chcialo to nawet jeszcze szybciej i bylby koniec..

Pomoge Ci z pierwszym.
Ustawienia mozesz przechowywac w Users\NAZWA_URZYTKOWNIKA\AppData\Roaming
prosty kod na to:

Kod:

uses
 ShlObj

function GetSpecialFolderPath(const Folder: Integer): string;
var
  Path: array[0..MAX_PATH] of Char;
begin
  SHGetSpecialFolderPath(0, Path, Folder , False);
  Result := Path;
end;


procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
Edit1.Text := GetSpecialFolderPath(26);  // Tu pokaze Ci w Edicie sciezke do folderu gdzie mozesz zapisac ustawienia bez dostepu do UAC (nie potrzebujesz praw u¿ytkownika do tego)
end;

Tak to wyglada smile
Sprawdzalem pod Win7, jakbys mial wiecej problemow daj mi znac chetnie pomoge wink)

 

#8 04 sie 2011, 11:56

mnb
Gaduła
Posty: 106
Dołączył: 30 Nov 2008
Skąd: Wałcz

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Jeszcze prościej dać zapisywanie ustawień w katalogu %appdata%/KXP automatycznie będzie działać w winxp i w Win vista/7


Wracam po latach i poprawiam ortografię!
Nie przyznaję się do postów sprzed 2011!

Offline

 

#9 13 paź 2011, 23:12

Kolo
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Mylisz sie. Win XP zapisuje ustawienia w Documents and settings a Win7 w Users. Trzeba najlepiej by napisac funkcje w DLL do rozpoznawania wersji systemu i sciezkami do zapisu danych/dodatkow. Sam bym sie tym mogl zajac jak cos. Ale do zalezy od admina. Mam nadzieje ze nie dlugo bede mogk zobaczyc jakas wersje i bedzie ona ze tak powiem KOTEM tongue hehe Pozdro

 

#10 08 sty 2012, 13:27

mnb
Gaduła
Posty: 106
Dołączył: 30 Nov 2008
Skąd: Wałcz

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Są to tak zwane zmienne środowiska. jak nie %appdata% to np taka: %userprofile%


Wracam po latach i poprawiam ortografię!
Nie przyznaję się do postów sprzed 2011!

Offline

 

#11 27 lut 2012, 22:50

Marzec 2016
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

UWAGA!
Planowana nowa wersja kxp zostanie wydana 22 marca 2016r. Mozliwe opoznienia to plus minus 20 lat.

 

#12 01 mar 2012, 23:54

fan kxp
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Masz dość czekania do 2016 albo w nieskończoność? Już teraz ściągnij Kalendarz7 tworzony na bazie KXP na Win7. Wystarczy, że wejdziesz na KoloSoft.pl i zajrzysz do pobierania. Pierdol czekanie na rc5.
Pamietaj - KoloSoft.pl

 

#13 30 cze 2012, 14:27

Kompowiec
Nowy
Posty: 9
Dołączył: 12 Feb 2011
Skąd: Śląsk

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Skoro autor porzucił projekt, to czemu nie wypuści go jako Open Source? Każdy projekt może prawda, upaść ale dzięki Open Source może on być reaktywowany!


E-mail: mxmaru@gmail.com

Ważne nie są koszty oprogramowania, ale jego wartość. A wolne oprogramowanie ma większą wartość niż oprogramowanie o zamkniętym kodzie źródłowym.

Offline

 

#14 16 lip 2012, 00:05

NazwaByłaObowiązkowymPole
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Kompowiec napisał:

Skoro autor porzucił projekt, to czemu nie wypuści go jako Open Source? Każdy projekt może prawda, upaść ale dzięki Open Source może on być reaktywowany!

 

#15 12 maj 2013, 21:21

piotr1235
Nowy
Posty: 4
Dołączył: 12 May 2013

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Czemu jak mam nowa wersje nie odbieraja mi stacje radiowe a w starej wersji działaja tylko nie które jak Radio Maryja i Rmfn Depeche Mode prosze o pomoc.......

Offline

 

#16 13 maj 2013, 14:19

piotr1235
Nowy
Posty: 4
Dołączył: 12 May 2013

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Nie moge tego dodac do radia co jest??http://pl.delicast.com/r adio/search:depeche%20mode/RMF _Depeche_Mode

Offline

 

#17 26 cze 2013, 16:32

user
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

fan kxp napisał:

Masz dość czekania do 2016 albo w nieskończoność? Już teraz ściągnij Kalendarz7 tworzony na bazie KXP na Win7. Wystarczy, że wejdziesz na KoloSoft.pl i zajrzysz do pobierania. Pierdol czekanie na rc5.
Pamietaj - KoloSoft.pl

Niestety strona Kolo już nie działasad Gdzie można znaleźć Kalendarz7 ? Pozdrawiam wszystkich userów:) 

 

#18 12 paź 2013, 21:18

tolek57
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 02 Oct 2013

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Dlaczego na KalendarzuXP, w ShoutBoxie, nie widzę treści moich postów, które piszę? Stało sie to po jakiejś akcji (??) chyba hakerskiej i od tej pory nie mogę tego zrobić. Prosze o pomoc, ponieważ od 6 lat jestem na SB i mam wielu tam znajomych i nie wiem co się dzieje z KalendarzemXP. Pozdrawiam.


Witam wszystkich!! Miłego dnia!!

Offline

 

#19 12 lis 2014, 15:14

dar
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Potraktuję to już jako osobistą krucjatę. Temat, ba całe wątki są usuwane, jeśli okażą się niewygodne. A jaka szybka reakcja. Tak twórca programu szanuje i traktuje ludzi.
LINK - Wyłączenie Reklamyhttp://www.gg.pl/dysk/2E88gUdObuYa2U88gUdOY9s/forum.kxp.pl%20_%20Wy%C5%82aczenie%20reklamy_pliki.zip
LINK - Pytanie Do Pana Adminahttp://www.gg.pl/dysk/kZruXnocOO0akJruXnocNdA/forum.kxp.pl%20_%20Pytanie%20do%20PANA%20ADMINA.zip

I porównajcie je z oryginalnym Indexem.

 

#20 04 gru 2014, 11:42

normanfellcz
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 04 Dec 2014
Serwis

Re: Pytanie do PANA ADMINA

hmm śmierdzi mi wirusami Panie kolego

Offline

 

#21 17 sty 2015, 11:11

epita
Nowy
Posty: 4
Dołączył: 17 Jan 2015

Re: Pytanie do PANA ADMINA

działa wszystko i bez wirów.

Offline

 

#22 27 mar 2015, 15:32

wiesiek958
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 27 Mar 2015

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Witam
Co się dzieję z POGODĄ - ale nie tą na zewnątrz - tylko tą aplikacją w Kalendarzu - dlaczego program od paru tygodni, nie wyświetla aktualnej pogody !!!!
Proszę o odpowiedź - lub wskazówkę co trzeba poprawić aby znowu było OK.
Pozdrowienia dla wszystkich.

Offline

 

#23 29 kwi 2015, 12:09

bica100
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 29 Apr 2015

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Siema fajny temat big_smile. Powiem wam że od dawna się tym interesuje możecie mi powiedzieć co o tym sądzicie kilknijcie tutaj żeby zobaczyć o co kaman big_smile

Offline

 

#24 08 maj 2015, 09:16

perlewuno
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 08 May 2015
Serwis

Re: Pytanie do PANA ADMINA

fajny temat? buffonalla jakieś a nie hmm

Offline

 

#25 08 wrz 2015, 18:15

Koj
Gość

Re: Pytanie do PANA ADMINA

Odnoszę wrażenie że Szanowny Admin poległ. Cześć jego pamięci:( 

 

Stopka forum