forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 26 gru 2008, 22:13

leszek_b22
Nowy
Posty: 6
Dołączył: 26 Dec 2008

Duże obciążenie procesora

Program działa fajnie, jestem z niego zadowolony. Jest tylko taki problem: po uruchomieniu komputera program normalnie pracuje w tle, obciąża procesor około 3 -5 %, wszystko jest ok. Ale mój komputer pracuje bez przerwy i czasami po dwóch godzinach albo 2 dniach (a czasami 5 dniach) program zaczyna obciążać procesor około 9 - 13 %. Denerwuje mnie to strasznie, bo po prostu tak nie powinno być!
(nie używam w programie radia, nie słucham mp3, nie używam "tapeciarza", program wykorzystuję głównie by pamiętał za mnie o wszystkich imieninach wujków i cioć, używam go również do alarmów typu "godz 24 trzeba iść spać")
Wyjście z programu i powtórne uruchomienie programu nic nie daje - obciążenie procesora znów wzrasta o ok 10%. Dopiero restart komputera powoduje, że program znów działa prawidłowo i nie "męczy" procesora - obciążenie procesora jest prawie ZERO!!!  - i tak jest znów przez kilka (kilkadziesiąt) godzin a potem znów zacznie się to samo - menadżer zadań pokazuje dla procesu kalendarz XP ok 10% obciążenia procesora. I jeżeli komputer będzie chodził 10 dni to przez te 10 dni obciążenie będzie już cały czas takie samo - nie spadnie do ZERA.
Mój Windows to XP Home Edition SP3. Procesor Core Duo E7200 , 2 GB RAM. Kalendarz XP w wersji 29.85
Czy ktoś miał podobne objawy, co można poradzić?

Leszek

Ostatnio edytowany przez leszek_b22 (27 gru 2008, 03:00)

Offline

 

#2 27 gru 2008, 02:41

leszek_b22
Nowy
Posty: 6
Dołączył: 26 Dec 2008

Re: Duże obciążenie procesora

ciąg dalszy wątku:

Zainstalowałem teraz najnowszą wersję "beta" i widzę po trzech godzinach pracy, że teraz obciążenie procesora przez ten program wynosi w porywach 32 %, a średnia to około 25 %. No po prostu szok. Co właściwie robi ten program, że tak obciąża procesor??? Mam wszystkie usługi tego programu wyłączone (radio, mp3, tapeciarz) jakie są do wyłączenia...
A takie obciążenie (CAŁY CZAS!!!!) dość mocnego procesora wydaje mi się po prostu szalone.
Leszek

PS po 8 godzinach obciążenie spadło do ok 10% i takie się utrzymuje

Ostatnio edytowany przez leszek_b22 (27 gru 2008, 10:53)

Offline

 

#3 30 gru 2008, 00:55

skalak
Bywalec
Posty: 17
Dołączył: 05 Mar 2008

Re: Duże obciążenie procesora

Używam kalendarza XP już ze 3 lata i nie zauważyłem takich problemów. Komputer chodzi czasami 2-3 dni jak coś ściągam i nigdy nie miałem takiego problemu. obecnie komputer chodzi ok 16 h i użycie procesora przez kalendarz wynosi 1%

Offline

 

#4 30 gru 2008, 10:25

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Duże obciążenie procesora

leszek_b22, czy masz włączony "Panel tekstowy" z przewijanymi informacjami?

Offline

 

#5 30 gru 2008, 12:00

mnb
Gaduła
Posty: 106
Dołączył: 30 Nov 2008
Skąd: Wałcz

Re: Duże obciążenie procesora

ziel napisał:

leszek_b22, czy masz włączony "Panel tekstowy" z przewijanymi informacjami?

U mnie też tak było ale wyłączyłem ten pasek i Mam 1% zurzycia smile

Ostatnio edytowany przez mnb (08 sty 2012, 13:54)


Wracam po latach i poprawiam ortografię!
Nie przyznaję się do postów sprzed 2011!

Offline

 

#6 30 gru 2008, 13:32

leszek_b22
Nowy
Posty: 6
Dołączył: 26 Dec 2008

Re: Duże obciążenie procesora

mnb napisał:

ziel napisał:

leszek_b22, czy masz włączony "Panel tekstowy" z przewijanymi informacjami?

U mnie terz tak było ale wyłonczyłem ten pasek i Mam 1% zurzycia smile

Ej Ludzie!!!!
Dzięki - pomogło!!!!! JEST ZERO (w porywach JEDEN) PROCENT obciążenie procesora!!!!
W życiu bym nie wpadł na to, że ten pasek Panel tekstowy tak działa - a w dodatku w ogóle nie miałem zaznaczonej opcji, że chcę coś wyświetlać - ani imienin, ani "sentencji"... nic nie miałem zaznaczone - tylko był "ptaszek" na polu Widoczny. I to już wystarczało by obciążenie procesora wzrastało do 10 - 13 %.

Bardzo dziękuję za pomoc, a autor programu (czy to Admin???) powinien coś z tym zrobić.... Ja naprawdę byłem o krok od odinstalowania tego programu. A szkoda by było, bo program jest genialny - kalendarz jest naprawdę super!!!!

Leszek


---------
PS.
W pierwszym moim poście napisałem "Dopiero restart komputera powoduje, że program znów działa prawidłowo i nie "męczy" procesora - obciążenie procesora jest prawie ZERO!!! ".
A to była nieprawda!!!!!
Program od samego początku włączenia komputera mocno obciążał procesor, ale ja sobie z tego po prostu nie zdawałem sprawy - myślałem, że program w ogóle nie obciąża komputera, bo komputer chodził jak "żyleta". Dopiero gdy komputer zaczynał zwalniać, gdy zaczynałem na nim robić coraz więcej rzeczy, gdy zaczynało mnie wkurzać, że "coś znów wolno działa" uruchamiałem Menadżera zadań i widziałem, że Kalendarz XP "zjada" mi niepotrzebnie moc procesora. Wyłączenie programu (czyli zdjęcie 10 - 13 % obciążenia) zdecydowanie poprawiało pracę komputera.... I tak było przez dwa miesiące.... i w końcu napisałem ten post....

Ostatnio edytowany przez leszek_b22 (30 gru 2008, 13:41)

Offline

 

#7 30 gru 2008, 18:15

Spider1990
Bywalec
Posty: 10
Dołączył: 19 Nov 2008
Skąd: Nowy Sącz

Re: Duże obciążenie procesora

To dobrze że napisałeś bo przynajmniej dzięki temu odpowiedziano na nurtujące Ciebie pytanie.
Ja osobiście powiem Ci że od kąt mam ten kalendarz to jeszcze nigdy mi się nie przytrafiła taka sytuacja jak u Ciebie.

Offline

 

#8 30 gru 2008, 22:34

leszek_b22
Nowy
Posty: 6
Dołączył: 26 Dec 2008

Re: Duże obciążenie procesora

Spider1990 napisał:

.....to jeszcze nigdy mi się nie przytrafiła taka sytuacja jak u Ciebie.

A spróbuj zrobić tak jak było u mnie. Uruchom Menadżera zadań, zobacz jakie jest obciążenie procesora dla procesu Kalendarz XP, postaw potem ptaszka na polu Widoczny (w obszarze Panel tekstowy) i zobacz czy się zmieni obciążenie procesora dla tego procesu. Pewnie też od razu skoczy mocno w górę.
Wydaje mi się, że jeżeli ktoś ma słaby procesor to obciążenie może skoczyć w górę znacznie więcej niż te 10%. Ktoś nawet kiedyś napisał na dobreprogramy.pl , że Kalendarz XP strasznie muli komputer. I on chyba właśnie miał to co u mnie.

Leszek

Ostatnio edytowany przez leszek_b22 (30 gru 2008, 22:35)

Offline

 

#9 31 gru 2008, 00:20

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Duże obciążenie procesora

Problem ten jest mi znany, nie występuje na wszystkich komputerach. Możliwe, że zależy od procesora.
Jeżeli nie uda się tego polepszyć, to opcja "Panel tekstowy" będzie domyślnie odznaczona.

Offline

 

#10 31 gru 2008, 07:58

leszek_b22
Nowy
Posty: 6
Dołączył: 26 Dec 2008

Re: Duże obciążenie procesora

ziel napisał:

Możliwe, że zależy od procesora.

Zobowiązuje się robić za testera!!! smile
Mój procesor Core Duo E7200.

To już nie w temacie, ale warto pomyśleć robiąc nową wersję Kalendarza XP.
Jak byłem już naprawdę wściekły na ten program i "zjadanie" mocy procesora, zacząłem szukać innych kalendarzy. Nie znalazłem nic lepszego, ani nawet zbliżonego w doskonałości do Kalendarza XP. Ale poznałem wtedy, że istnieje coś takiego jak standard iCalendar (iCal) umożliwiający przenoszenie danych (zadania, wydarzenia) pomiędzy różnymi programami typu kalendarz-organizer. Warto by było, by Twój wspaniały program umożliwiał import-export takich danych - przy zmianie programu na inny wklepywanie od nowa 50 imienin i urodzin i rocznic wesel jest  "lekko" męczące.

Pozdrawiam serdecznie Autora programu
Leszek

Offline

 

#11 31 gru 2008, 22:50

mnb
Gaduła
Posty: 106
Dołączył: 30 Nov 2008
Skąd: Wałcz

Re: Duże obciążenie procesora

Muj to: http://images39.fotosik.pl/44/d59c165e0b7da081.png


Wracam po latach i poprawiam ortografię!
Nie przyznaję się do postów sprzed 2011!

Offline

 

#12 03 sty 2009, 19:50

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Duże obciążenie procesora

Użycie procesora zostało naprawione.
Link: http://forum.kxp.pl/viewtopic.php?id=492

Offline

 

#13 05 sty 2009, 09:21

leszek_b22
Nowy
Posty: 6
Dołączył: 26 Dec 2008

Re: Duże obciążenie procesora

ziel napisał:

Użycie procesora zostało naprawione.
Link: http://forum.kxp.pl/viewtopic.php?id=492

Potwierdzam - wszystko działa teraz prawidłowo - gratuluję autorowi programu szybkiego rozwiązania problemu!
Leszek

Offline

 

#14 25 mar 2009, 18:32

Anonymous
Gość

Re: Duże obciążenie procesora

Witam,

koledzy o jaki "Panel tekstowy" chodzi? Mam ten sam problem i naprawdę nie rozumiem, trzeba coś wyłączyć w KXP? Dziękuję.

 

#15 26 mar 2009, 09:03

myszor
VIP
Posty: 110
Dołączył: 11 Feb 2007
Skąd: Uć

Re: Duże obciążenie procesora

Panel tekstowy jest to element kalendarza gdzie przewijane są informacje wybrane przez użytkownika.
Włączanie/wyłączanie oraz opcje znajdziesz narzędzia->kalendarz->okno->panel tekstowy


http://img.userbars.pl/171/34009.png

Offline

 

#16 26 mar 2009, 12:45

Anonymous
Gość

Re: Duże obciążenie procesora

Dzięki bardzo. Pomogło. Mam jeszcze jedno pytanie: mam w lapku 3GB pamięci a KXP pokazuje np. liczbę 2369 (liczba ta co chwilę ulega zmianie, ale nigdy nie dochodzi to 3GB). Inne aplikacje jak np. Everest wyświetlają prawidłowo wielkość zainstalowanej pamięci RAM. Moja wersja kalendarza to 37.04 RC4 z ostatnią aktualizacją.

 

#17 27 mar 2009, 09:23

myszor
VIP
Posty: 110
Dołączył: 11 Feb 2007
Skąd: Uć

Re: Duże obciążenie procesora

 hmm i nic z tym nie zrobisz xp 32 bit pokazuje max ramu do 2,7 GB, wersja 64 bitowa chyba  tego problemu już nie ma


http://img.userbars.pl/171/34009.png

Offline

 

#18 27 mar 2009, 17:51

Anonymous
Gość

Re: Duże obciążenie procesora

Mam wersję 64-bitową (Home Edition) ale dzięki za odpowiedź.

 

Stopka forum