forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 30 mar 2006, 18:31

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Tapeter - dodawanie pojedyńczych tapet i "playlisty" tapet

Proponuję rozszerzyć Tapetera o dodatkowe funkcje. Posiadając setki tapet posortowanych w różnych folderach napotykam na niewygodę w dowolnym wyborze owych tapet. Mam do wyboru tylko dodawanie folderów, a to dla mnie za mało. Więc:

Dodawanie pojedyńczych tapet do listy Tapetera i możliwość zapisywania takich "playlist" w osobnych plikach. Takie widzę rozwiązanie.

Obok przycisku 'Dodaj katalog do listy' proponuję dodać nowy:

Dodaj tapetę do listy tapet

Po kliknięciu weń otwierałoby się systemowe okno wyboru pliku, w którym moglibyśmy dodać jedną lub dowolną ilość tapet naraz, zaznaczając je i przytrzymując wciśnięty [Ctrl].

Tak jest w Menadżerze m3u. Nie byłoby chyba trudno o skopiowanie procedur Menadżera do Tapetera? wink Jest w dodatku teraz coś takiego jak 'Lista ostatnich tapet', gdzie jest wykaz ostatnio użytych tapet. Aż się prosi, by taką listę móc zapisać jako swoistą playlistę tapet, w oddzielnym pliku.

Idąc dalej... Po zatwierdzeniu wyboru tapet otwierałoby się nam... owo okno 'Lista ostatnich tapet'. Zmodyfikowane jednak do postaci 'Playlista' i usytuowane w samym oknie 'Narzędzia'. Identyczne jak okno z plikami Menadżera m3u. A dodatkowo, obok okna Tapetera, dodatkowe małe okienko z podglądem tapet. Przewijając listę za pomocą strzałek klawiatury, śledzimy w nim wygląd każdej tapety. A dwuklik w takim okienku powoduje otwarcie jej w postaci pełnowymiarowej. Kto bawił się innymi programami do tapet, ten wie dobrze o czym piszę...

Takie rozwiązanie pozwoliłoby swobodnie sortować tapety tematycznie, na: ulubione, widoki, samochody, zwierzęta, czy "gorące". big_smile Nie byłoby ryzyka, że nagle rodzinie, czy młodszemu rodzeństwu błyśniemy na pulpicie roznegliżowaną panienką. wink Chcemy zmienić tematykę tapet? Nic prostrzego! Zamiast manewrować (trochę w ciemno) z przewalonymi różnymi tapetami folderami, wczytujemy po prostu sporządzoną wcześniej playlistę. I już! smile

Ostatnio edytowany przez Mufrid (30 mar 2006, 23:09)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 30 mar 2006, 19:35

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Tapeter - dodawanie pojedyńczych tapet i "playlisty" tapet

Bardzo dobry pomysł z tym sortowaniem zdjęć. Ale mogło by to działać tak jak Radia. Tylko sami przez KXP moglibyśmy edytować ich listę. Zapisywanie "tapeterlisty" to dobry pomysł. Ale w tym pomyśle opisanym przez Ciebie jest wiele niedociągnięć. Ja opisze to na swój sposób:
-Przeglądanie tapet tak jak w radiu. Tylko na dole zamiast Play, Pause itp. Przyciska do edytowania tej listy;
-Ustawienie jakie kategorie mają być wyświetlane w danej godzi;
-Dodawanie pojedynczych plików to dobra rzecz.

Zacytuje fragment mojego posta.

Przeglądanie tapet tak jak w radiu. Tylko na dole zamiast Play, Pause itp. Przyciska do edytowania tej listy

Rozumiem to tak. Przyciski:
-Dodaj folder do kategorii;
-Dodaj plik do kategorii;
-Dodaj kategorie;
-Ustaw Kategorie wyświetlane dla tego usera (raczej nie potrzebne);
-Ustaw kiedy jakie kategorie mają być wyświetlane;
-Zapisz tapeterliste;
-Wczytaj tapeterliste;
-Wyczyśc tapeterliste.

Nie należy zapomnieć o dodaniu pliku do kategorii za pomocą przeciągnięcia myszy.
Dobrze to mówie?
P.S.Mufrid nie pisz takich długich postów na forum bo nikomu się nie chcę tego czytać i małym powodzeniem się to cieszy.

Ostatnio edytowany przez Arytmetyk (30 mar 2006, 19:38)


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#3 30 mar 2006, 20:54

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Tapeter - dodawanie pojedyńczych tapet i "playlisty" tapet

Arytmetyk napisał:

Zapisywanie "tapeterlisty" to dobry pomysł.

Tapeterlista... Dobra nazwa! Bo trochę nie pasowała mi "playlista".

Arytmetyk napisał:

Ale mogło by to działać tak jak Radia.(...)
-Przeglądanie tapet tak jak w radiu. Tylko na dole zamiast Play, Pause itp. Przyciska do edytowania tej listy

Jak w Radio? Chm... Jeśli myślisz o tym rozwijanym menu na górze listy stacji radiowych, w którym znajdowałyby się wszystkie tapeterlisty, to jest to dobry patent. Bez wczytywania przez 'Otwórz tapeterlistę' mielibyśmy łatwy dostęp do tych list. Dobre! Po wybraniu z rozwijalnej listy jakiejś tapeterlisty, wczytywany byłby odrębny plik. Plik, któremu kiedyś na SB proponowałem przydać rozszerzenie .KTP (od Kalendarz xp Tapeter Lista). Poza tym, moglibyśmy swobodnie ręcznie żonglować takimi plikami list w podfolderze Kalendarza.

Więc tak jak w m3u czy jak w Radio? Sprawa na razie otwarta...

Arytmetyk napisał:

-Ustawienie jakie kategorie mają być wyświetlane w danej godzi;

Czyli harmonogram? No - dla mnie miód! cool

A przyciski tak widzę:

-Dodaj folder do listy;
-Dodaj pliki do listy;
-Dodaj tapeterlistę (dodanie pliku listy z dysku);
-Stwórz nową listę (wyczyść bieżącą);
-Wczytaj tapeterlistę;
-Ustal harmonogram tapeterlist;
-Zapisz tapeterlistę.

Arytmetyk napisał:

Ale w tym pomyśle opisanym przez Ciebie jest wiele niedociągnięć(...)

P.S.Mufrid nie pisz takich długich postów na forum bo nikomu się nie chcę tego czytać i małym powodzeniem się to cieszy.

Wiele niedociągnięć... Właśnie, pomimo tak długiego posta jeszcze są niedociągnięcia. Temat jest bogaty i nie sposób zmieścić go w krótkich zdaniach. Kto jest jednak zainteresowany, ten przebrnie przez te tasiemce. wink

Edit:
@Arytmetyk: Posty skrócone. wink

Ostatnio edytowany przez Mufrid (30 mar 2006, 23:00)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#4 31 mar 2006, 12:22

jojcia
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 30 Mar 2006

Re: Tapeter - dodawanie pojedyńczych tapet i "playlisty" tapet

Pozwólcie, że "zacytuję" kawałek posta Mufrida.

-Dodaj folder do listy;
-Dodaj pliki do listy;
-Dodaj tapeterlistę (dodanie pliku listy z dysku);
-Stwórz nową listę (wyczyść bieżącą);
-Wczytaj tapeterlistę;
-Ustal harmonogram tapeterlist;
-Zapisz tapeterlistę.

Te funkcje, jeżeli będzie ich tak dużo, mogą być "posortowane" na przyciski
[ + ] i [ - ], tak jak w menedżerze M3U. Czyli "Dodawanie" i "Usuwanie".
Można by było dodać funkcję "Usuń duplikaty", dla tych, co mają dużo tapet w jednej tapeter liście.


big_smilecoolbig_smile

Offline

 

#5 31 mar 2006, 18:41

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Tapeter - dodawanie pojedyńczych tapet i "playlisty" tapet

jojcia napisał:

Pozwólcie, że "zacytuję" kawałek posta Mufrida.

-Dodaj folder do listy;
-Dodaj pliki do listy;
-Dodaj tapeterlistę (dodanie pliku listy z dysku);
-Stwórz nową listę (wyczyść bieżącą);
-Wczytaj tapeterlistę;
-Ustal harmonogram tapeterlist;
-Zapisz tapeterlistę.

Te funkcje, jeżeli będzie ich tak dużo, mogą być "posortowane" na przyciski
[ + ] i [ - ], tak jak w menedżerze M3U. Czyli "Dodawanie" i "Usuwanie".
Można by było dodać funkcję "Usuń duplikaty", dla tych, co mają dużo tapet w jednej tapeter liście.

No może to i słuszna uwaga. Ale trudno by wyrazić wszystkie te przyciski za pomocą obrazków. A co do opcji "Usuń duplikaty" to faktycznie o niej zapomniałem. Będzie bardzo przydatna.


Mufrid napisał:

rozszerzenie .KTP

A nie *.KTL ?

Mufrid napisał:

Więc tak jak w m3u czy jak w Radio? Sprawa na razie otwarta...

Jak w M3U? To dobry pomysł ale gdzie by dać wybór edytowanej kategorii? Trzeba by zmniejszyć pole z pilkami muzycznymi ( a później tapetami). Sam niewiem czy jak M3U czy jak Radia. Dla mnie sprawa otwarta. Czekam na opinie innych.

Ostatnio edytowany przez Arytmetyk (31 mar 2006, 18:42)


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#6 02 kwi 2008, 01:11

zkwoj
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 02 Apr 2008

Re: Tapeter - dodawanie pojedyńczych tapet i "playlisty" tapet

Tapeter ma poważny BŁĄD. Zmieniłem pod Windows nazwę folderu do tapet i Tapeter zawiesił się. Nie ma funkcji - Usuń folder, który nie ma aktualnego dostępu. sad((
   Musi być też windowsowa funkcja systemowa - Lokalizuj folder - z opcją ręcznego wyszukiwania - Wybierz.
     To pozwoli uniknąć ponownego instalowania Kalendarza, który się wiesza. Wiesza się również, gdy zmieniamy dźwięk godzin i alarmu na utwór MP3, choć teoretycznie ma taki wybór przez opcję.
      Tapeter nie wyświetla obrazów w formatach: JPEG, BMP, GIF, tylko w JPG. sad((
Powinien obsługiwać wszystkie popularne pliki graficzne, łącznie z animacjami w GIF-ie.
   pozdrawiam - wojtek augustyn, zkwoj@wp.pl


Pozdrawiam - Wojtek Augustyn, Koszalin, zkwoj@wp.pl

Offline

 

Stopka forum