forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 31 sie 2006, 23:23

JaroU
VIP
Posty: 78
Dołączył: 11 Apr 2006

Radio - garść propozycji...

Menadżer M3U jest już dosyć dopracowany i ciągle poprawiany, chociaż jest to "tylko" menadżer i nie ma być w najbliższym czasie odtwarzaczem. Natomiast Radio wydaje mi się jest traktowane trochę po macoszemu. Stacji przybywa co jakiś czas (jest już ponad 600), a funkcjonalności nie za bardzo.

Proponuję:
1. Dodanie opcji wyszukiwania stacji radiowych po nazwie zarówno w spisie stacji jak i w ulubionych stacjach. Opcja analogiczna do przeszukiwania playlisty w Menadżerze M3U (czyli wystarczy wpisać dowolną część zapamiętanej nazwy stacji), no i oczywiście standardowa ikonka 'lupki" którą napewno by się dało gdzieś wcisnąć w obydwu zakładkach.

2. Dodanie w spisie stacji kolumny z bitrate streamu, opcjonalnie także z formatem nadawania, ale bitrate najważniejsze. O ile to możliwe mogłyby się te dane ściągać z serwerów jednorazowo lub po wciśnieciu jakiegoś przycisku od tego dla wszystkich stacji na liście. Ale dość długo zapewne by to trwało, więc może tak aby KXP zapamiętywał te dane dla odgrywanych już stacji i pokazywał w kolumnie obok nazwy (lub po prostu dane na temat stacji zamieszczać w pliku .ini).

3. O ile byłoby możliwe dadanie powyższej opcji, kolejna przydatna rzecz to sortowanie oraz pokazywanie/ukrywanie stacji o określonych szybkościach streamu. Ja bym to widział w ten sposób:
Np. pod listą wyboru kategorii stacji pasek z Checkboxami "Pokaż stacje:" i do zaznaczenia : ...do 64, 96, 128, 196, 256, Kb/s, Wszystkie. Myślę że bardzo przydatne, bo nie każdy ma szybkie łącze, są różne kablówki, radiówki, osiedlówki i inne "-ówki". i tacy użytkownicy mogliby sobie ogrniczyć listę do stacji które rzeczywiście mogą odebrać. I najlepiej Checkboxy, bo rozwijalna lista ...do 64kb/s, ...do 96 kb/s itd. to nie to samo. Chodzi o dowolny wybór z możliwością wyeliminowanie słabszych jakościowo streamów np. pokazanie tylko 128 i 196 kb/s.

Taka opcja już by dużo dała, choć jakość zależy też od formatu nadawania streamu, niektóre są lepsze przy 96 kb/s niż inne przy 128 kb/s. Idealnie byłoby gdyby można jeszcze sortować i wybierać pod wzglądem formatów nadawania.

http://images1.fotosik.pl/156/64d3e3673e1bce79.png

4. Dodanie wyboru kodeka audio nagrywania z radia z konfiguracją parametrów dla każdego wybranego.

5. Opcję przechodzenia do następnej stacji z ulubionych jeśli np. w ciągu minuty stream przerwał się ileś razy (buforowanie) lub grał określoną procentowo ilość tego czasu. Wtedy automatycznie pomijana byłaby stacja której serwer jest np. przepełniony i nie nadaje wcale lub kiepsko.

6. Dodanie możliwości aby przyciski na panelu audio do sterowania radiem działały zawsze bez względu na łączenie czy buforowanie. Żeby łączenie się przerywało np. przy wciśnieciu NEXT dla następnej stacji, lub STOP.

7. Wiele stacji radiowych nadaje w różnych formatach i z różną szybkością bitrate więc przydała by się też możliwość wyboru spośród tych opcjonalnych linków dla danego kanału, podobnie jak dla stream-ów video w "Telewizji Internetowej" w "Różne" gdzie ikonka mówi o rodzaju przekazu. Wiązało by się to z możliwością dodawania alternatywnych adresów dla tych samych kanałów, no i na takie ikonki nie za wiele miejsca jeśli małyby być wyświetlane parametry nadawania obok nazwy stacji, więc może jakaś mała lista po dwukliku lub prawokliku na nazwie.... i np. wybór formatu .ogg, .wma, .aacPlus, .mp3 itp. Ale to też by się przydało, z możliwością ustawiania domyślnego streamu dla danego kanału.

8. Opcja SLEEP, czyli możliwość ustawienia z poziomu Radia, lub Alarmu, opcji wyłączenia komputera z wcześniejszym wyciszaniem głośności Radia (może dotyczyć też M3U) przez określony czas przed wyłączeniem (np. wyciaszanie do 30 % głośności przez 30 min aż do wyłączenia.

9,10. O korekcji dla radia ( i przy okazji dla M3U) oraz oddzielnym ustawianiu głośności dla nich była już mowa, więc tylko dla przypomnienia, że te dwie opcje dla radia też byłyby przydatne, więc może kiedyś...


@zielinski86 Trochę się rospisałem, ale chciałem jasno przedstawic o co mi chodzi, bo radio jest dla mnie bardzo istotnym składnikiem KXP, i myślę że nie tylko dla mnie. Więc mam nadzieję że cokolwiek z tego dałoby się kiedyś wprowadzić...
@All Komentujcie i oceniajcie powyższe propozycje i piszcie jeśli macie jakieś dobre rozwiązania czy całkiem inne pomysły dla Radia w KXP.

Ostatnio edytowany przez JaroU (31 sie 2006, 23:33)

Offline

 

#2 01 wrz 2006, 11:41

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Radio - garść propozycji...

Ad.1 - Ja też chciałbym żeby coś takiego powstało (jestem na TAK)
Ad.8 - Przydało by się, tylko musiało by to być z opcjią wyłączenia komputera, oczywiście tą opcjie można by włączać i wyłączać, mnie się wydaje że wyszycy co słuchają muzyki mają radio, a większość radji ma sleep, więc to raczej będzie zbędne. (jestem na NIE).

Ostatnio edytowany przez Robal (01 wrz 2006, 11:42)

Offline

 

#3 01 wrz 2006, 14:29

Sofcik
Bywalec
Posty: 19
Dołączył: 01 Sep 2006

Re: Radio - garść propozycji...

Moim zdaniem mozna by bylo dodac do radyjka stacje radjowa ESKA ZAMOSC. I oczywiscie jakos usprawnic ulubione

Offline

 

#4 06 wrz 2006, 23:30

użytkownik programu
Gość

Re: Radio - garść propozycji...

Ja to bym dodał możliwość wyszukiwania innych stacji radiowych. Chciałbym słuchać pewnej stacji i nie ma jej w spisie ( nie chodzi o RM!!!!!).

 

#5 07 wrz 2006, 19:35

GrezgorzM
Gość

Re: Radio - garść propozycji...

Muszę powiedzieć,że spośród wszystkich pomysł najbardziej podoba mi się kwestia regulacji głośności radia. U mnie radio zagłusza nawet komunikaty o godzinach.

Zastanawiam się nad funkcją podobną do RDS-u, a dokładniej chodzi o przerwę w odtwarzaniu muzyki (np mp3) i przełączenie na radio, w którym akurat nadawane są wiadomości, ulubiona audycja itp. Jest to wogóle możłiwe? Hmmm...

 

#6 09 wrz 2006, 08:57

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Radio - garść propozycji...

Sofcik , użytkownik programu - niekóre stacjie radiowe nie nadają w internecie, więc nie ma ich w spisie radji, ale jak jakąś znajdziesz to możesz napisać zielińskiemu żeby je dodał

Offline

 

#7 22 lis 2006, 20:11

Timeshift
Gość

Re: Radio - garść propozycji...

A ja bym bardzo chciał żeby wprowadzono do radia tzw. Timeshift czyli mozliwość zgrywania do pamięci z mozliwością późniejszego cofania.

 

#8 07 sty 2007, 23:39

adamix
VIPek
Posty: 81
Dołączył: 16 Aug 2006
Skąd: Ligota Toszecka
Serwis

Re: Radio - garść propozycji...

Najlepsza w radiu była opcja wyszukiwania. Bo nie raz już szukałem jakieś stacji radiowej z tej OGROMNEJ listy.


Najlepszy program jaki jest to oczywiście KALENDARZ XP smile big_smile

Administrator strony: http://www.wioski.com.pl/forum/images/signatures/33931745145fd36bdb1ad2.jpg

Offline

 

#9 07 lut 2007, 00:17

typniepokorny86
Gość

Re: Radio - garść propozycji...

takie rzeczy to tylko w erze,


żartuje, co nie które nawet przydatne, ja bym wniskował o dodanie funkcji pauzy albo wyciszenia, ale zeby nie zatrzymyawało odtwarzania całkiem lub wyciszało ale tylko odtwarzanie a nie całego kompa

 

#10 09 lut 2007, 23:10

Szemek
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 09 Feb 2007

Re: Radio - garść propozycji...

W opcji Radio -> Ulubione -> Edytuj stację proponuję jeszcze możliwość dodawania innych adresów radia, bo zazwyczaj większe stacje posiadają więcej adresów i w razie problemów z jednym łączem przeskakiwałoby na kolejne.

Offline

 

#11 10 lut 2007, 11:57

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Radio - garść propozycji...

Szemek napisał:

W opcji Radio -> Ulubione -> Edytuj stację proponuję jeszcze możliwość dodawania innych adresów radia, bo zazwyczaj większe stacje posiadają więcej adresów i w razie problemów z jednym łączem przeskakiwałoby na kolejne.

Jest to możliwe w testowej wersji KXP, wystarczy oddzielić adresy znakiem "|".

Offline

 

#12 23 lut 2007, 20:16

T610
Gaduła
Posty: 171
Dołączył: 01 Jan 2007

Re: Radio - garść propozycji...

JaroU napisał:

Menadżer M3U jest już dosyć dopracowany i ciągle poprawiany, chociaż jest to "tylko" menadżer i nie ma być w najbliższym czasie odtwarzaczem. Natomiast Radio wydaje mi się jest traktowane trochę po macoszemu. Stacji przybywa co jakiś czas (jest już ponad 600), a funkcjonalności nie za bardzo.

Proponuję:
1. Dodanie opcji wyszukiwania stacji radiowych po nazwie zarówno w spisie stacji jak i w ulubionych stacjach. Opcja analogiczna do przeszukiwania playlisty w Menadżerze M3U (czyli wystarczy wpisać dowolną część zapamiętanej nazwy stacji), no i oczywiście standardowa ikonka 'lupki" którą napewno by się dało gdzieś wcisnąć w obydwu zakładkach.

6. Dodanie możliwości aby przyciski na panelu audio do sterowania radiem działały zawsze bez względu na łączenie czy buforowanie. Żeby łączenie się przerywało np. przy wciśnieciu NEXT dla następnej stacji, lub STOP.

Te propozycje popieram cool

Oczywiście punkt 6. jest już w KXP, ale 1. jest cool , i bardzo by się przydał wink

adamix napisał:

Najlepsza w radiu była opcja wyszukiwania. Bo nie raz już szukałem jakieś stacji radiowej z tej OGROMNEJ listy.

Popieram wink

zielinski86 napisał:

Jest to możliwe w testowej wersji KXP, wystarczy oddzielić adresy znakiem "|".

A może by tak w Ulubionych zrobić (żeby nie trzeba było zmieniać coś w plikach KXP) np. Link nr 2, Link nr 3 itd.

Ostatnio edytowany przez T610 (02 mar 2007, 23:20)

Offline

 

#13 17 mar 2007, 13:43

krzywo
Bywalec
Posty: 35
Dołączył: 29 Mar 2006
Skąd: Złotoryja
Serwis

Re: Radio - garść propozycji...

Ad 1-8: Bardzo przydatne.
Ad 9,10:Zbędne.


http://www.kwpolska3.yoyo.pl/administrator/images/user.pnghttp://www.kwpolska3.yoyo.pl/administrator/images/frontpage.png
  kw.pl     Strona

Offline

 

#14 30 kwi 2007, 11:21

Eagle
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 30 Apr 2007

Re: Radio - garść propozycji...

Siemka.Myślę że dobrym pomysłem przy nagrywaniu z radia było byłaby możliwość wyciszania dźwięku przy przejściu do innego utworu automatycznie o kilka sekund lub manualnie  np leci kawałek i ustawiamy aby przy przejsciu stopniowo się przyciszał co wy na to??

Offline

 

#15 30 kwi 2007, 18:33

T610
Gaduła
Posty: 171
Dołączył: 01 Jan 2007

Re: Radio - garść propozycji...

Eagle napisał:

Siemka.Myślę że dobrym pomysłem przy nagrywaniu z radia było byłaby możliwość wyciszania dźwięku przy przejściu do innego utworu automatycznie o kilka sekund lub manualnie  np leci kawałek i ustawiamy aby przy przejsciu stopniowo się przyciszał co wy na to??

Nawet fajny pomysł cool

95%/100% (9.5/10) smile

Zwykle piosenki na końcu są jakby wyciszane, i dlatego powinna być taka funkcja w KXP smile

Ostatnio edytowany przez T610 (30 kwi 2007, 18:38)

Offline

 

#16 21 lip 2007, 01:56

stasiek
Gość

Re: Radio - garść propozycji...

istnieje opcja automatycznego zmieniania bitrate przy nagrywaniu ?
chodzi mi o to ze np leci numer na 96 a pozniej na 128 i jak mam record to
ustawialbym opcje 'zmieniaj jakos w zaleznosci od jakosci nadawania'.

zawsze moge sie mylic.

 

#17 23 lis 2007, 03:24

tekserwis
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 23 Nov 2007
Skąd: Miechów
Serwis

Re: Radio - garść propozycji...

witam jestem nowy wiec sorki jak cos zamieszam ale mam propozycje czy jest możliwe auto wznowienie nagrywania w momecie przerwania nadawania radia np z powodu chwilowego przeiażenia srwera (czasem sie tak dzieje) inie wiem jak dla innych ale dla mnie jest irytujące sucham sobie fajnej muzy chce się niom nacieszyć  a tu KUKU nie nagrywa bo wybyłem na chwile wracam gra  ale nie nagrywa

pozdrawiam tekserwis smile

Offline

 

#18 27 lis 2007, 10:36

piotrek_ck
Gaduła
Posty: 188
Dołączył: 03 Apr 2007
Skąd: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Radio - garść propozycji...

tekserwis napisał:

witam jestem nowy wiec sorki jak cos zamieszam ale mam propozycje czy jest możliwe auto wznowienie nagrywania w momecie przerwania nadawania radia np z powodu chwilowego przeiażenia srwera (czasem sie tak dzieje) inie wiem jak dla innych ale dla mnie jest irytujące sucham sobie fajnej muzy chce się niom nacieszyć  a tu KUKU nie nagrywa bo wybyłem na chwile wracam gra  ale nie nagrywa

pozdrawiam tekserwis smile

Tak to jest bardzo dobry pomysł ponieważ można robić coś innego a jakaś fajna muzyczka się nagrywa
cool
Popieram w hmm hmm hmm hmm  100% !!!!!!!   


P.S Masz u mnie plusa +

Offline

 

#19 27 lis 2007, 16:50

T610
Gaduła
Posty: 171
Dołączył: 01 Jan 2007

Re: Radio - garść propozycji...

tekserwis napisał:

witam jestem nowy wiec sorki jak coś zamieszam ale mam propozycje czy jest możliwe auto wznowienie nagrywania w momecie przerwania nadawania radia np z powodu chwilowego przeciążenia serwera (czasem sie tak dzieje) inie wiem jak dla innych ale dla mnie jest irytujące słucham sobie fajnej muzy chce się nią nacieszyć  a tu KUKU nie nagrywa bo wybyłem na chwile wracam gra  ale nie nagrywa

Noo, fajny pomysł, bo często mam włączonego kompa z nagrywaniem, a wychodzę z domu i czasami wyłącza się net i przychodzę do domu i KUKU piosenki nie ma !

Offline

 

#20 16 gru 2007, 18:16

tekserwis
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 23 Nov 2007
Skąd: Miechów
Serwis

Re: Radio - garść propozycji...

witam dzienki za plusa "piotrek_ck"  dla zdesperowanych jesli czesto zrywa łoncze z radia internetowego proponoje jakis program ktory bedzie nagrywał z z wyjscia linowego np NERO WAVE EDYTOR albo Sound Edit Software tu jest link


http://www.cycleof5th.com/download/esef_306.zip ja go czasem uzywam jak nie mam nero... wiec i moze komus sie przyda  PS nie stosuje polskich znakow wiec orki za blendy

Offline

 

#21 31 gru 2007, 23:13

kyro12
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 31 Dec 2007

Re: Radio - garść propozycji...

Lubię czasem nagrywać piosenki z radia , i wkurza mnie gdy tracę połączenie.
Ciekawym czy trudno byłoby umieścić opcję usuwania niezakończonych plików mp3 , to dość przydatna opcja w sytuacji gdy siec zawodzi

Ostatnio edytowany przez kyro12 (31 gru 2007, 23:14)

Offline

 

#22 01 sty 2008, 00:47

piotrek_ck
Gaduła
Posty: 188
Dołączył: 03 Apr 2007
Skąd: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Radio - garść propozycji...

kyro12 napisał:

Lubię czasem nagrywać piosenki z radia , i wkurza mnie gdy tracę połączenie.
Ciekawym czy trudno byłoby umieścić opcję usuwania niezakończonych plików mp3 , to dość przydatna opcja w sytuacji gdy siec zawodzi

FAktycznie fajna opcja poniewaz poco sa nezakonczene pliki??

Popieram w 100%!!!!!

Offline

 

#23 23 mar 2008, 17:32

informatyk007
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Białystok

Re: Radio - garść propozycji...

Dlaczego ktoś nie pomyślał, żeby KXP mógł mieć panel na którym będzie wyswietlać nazwę odtwarzanego radia i podobne (np. nagrywanie, sprawdzenie aktualizacji listy radj) ?


cool super gość to ja

Offline

 

#24 25 mar 2008, 09:59

myszor
VIP
Posty: 110
Dołączył: 11 Feb 2007
Skąd: Uć

Re: Radio - garść propozycji...

informatyk007 napisał:

Dlaczego ktoś nie pomyślał, żeby KXP mógł mieć panel na którym będzie wyswietlać nazwę odtwarzanego radia i podobne (np. nagrywanie, sprawdzenie aktualizacji listy radj) ?

pobaw się z pół roku kalendarzem a dopiero potem pisz takie posty (bo taka funkcja jest) tongue


http://img.userbars.pl/171/34009.png

Offline

 

#25 05 kwi 2008, 16:26

kanios
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 29 Mar 2008

Re: Radio - garść propozycji...

Ja mam taką mała propozycje ze względu że nie ma mnie często w domu a słucham często radia i określonych programów o określonej godzinie proponuje aby dodać funkcje która będzie włączała i zaczynała nagrywać strumień z radia i kończyła o określonej porze a po za kończeniu wykonywała np wyłączenie komputera. Coś w tym stylu http://img225.imageshack.us/img225/9430/25370787ie6.th.jpg

Offline

 

Stopka forum