forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 01 paź 2006, 17:06

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Kompozycje i skórki - parę sugestii

Nowa zakładka 'Wygląd' to znakomite rozwiązanie, jak zarządzać kompozycjami Kalendarza XP. cool Coś jednak proponuję zmienić, dodać... wink
_________________

Sugestia 1.
Foldery ze schematami kolorów. Zaaplikowałem sobie betę i co widzę? Brrr! 132 folderki w katalogu \Gfx\Schematy\ a w nich maleńkie pliczki Kolory.ini! Tyle ich, ile miałem schematów kolorów w pliku Kolory_user.ini (który znikł). To niefajne jest. sad Zamiar stworzenia porządku ze skórkami przerodził się w multum folderów i plików. U mnie już, ale w końcu każdy może doczekać się tylu schematów. Proponuję więc:

Plik Kolory_user.ini pozostaje. Jest obsługiwany (tak jak zawsze) przez zakładkę Kolory. Gdy zaś importuję plik dodatku .kxpd, to KXP automatycznie dodaje zawarte w nim schematy kolorów do listy w pliku Kolory_user.ini. Zakładka 'Kolory' jest niejako podrzędną wobec zakładki  'Wygląd'. W pierwszej więc pasuje ustawiać robocze opcje zapisywalne w Kolory_user.ini a w zakładce 'Wygląd' już finalne dokonania, właśnie w podfolderach w \Gfx\Schematy\.

Podfoldery w katalogu \Gfx\Schematy\ odnosiłyby się tylko dla opcji w zakładce Wygląd. W dwóch przypadkach:
- Podczas wspomnianej wyżej operacji importowania pliku .kxpd, obok  uzupełnienia zawartości pliku Kolory_user.ini, tworzony byłby (przede wszystkim) ów podfolder w \Gfx\Schematy\ zawierając w sobie całą zawartość dodatku .kxpd.
- Będąc na owej zakładce 'Wygląd' wybieram sobie Schemat koloru (spośród tych, jakie mam w pliku Kolory_user.ini) a także ikonę pogody itd. Z tak wybranych elementów zapisuję sobie nową kompozycję. I w momencie jej zapisania Kalendarz XP (dopiero wtedy!) tworzy podfolder w \Gfx\Schematy\.

Myślę, że to pogodziłoby najlepiej "stare" z "nowym". Przecież nie każdy Schemat koloru jest częścią zapisanej Kompozycji. Schematów może być mnóstwo (choćby poprzez zapisywanie kolejnych wersji tego samego, aby wybrać sobie w końcu ten najlepszy), wiele z nich dublujących się lub  różniących się w minimalnym stopniu. Po co dla takiej  długiej listy owych Schematów tworzyć istną sforę folderków z pliczkami Kolory.ini i z niczym więcej? Sens istnienia takich folderów widzę tylko, gdy:
- mają zawartośc znacznie większą niż tylko pliczek Kolory.ini i/lub
- są częścią zapisanej kompozycji lub wczytanego dodatku .kxpd.
_________________

Sugestia 2.
Dostępne na liście wyboru schematy kolorów zostały posortowane alfabetycznie. Dobre to, ale nie zawsze. hmm Czasem przydaje się aby pozostały na liście w kolejności ich dodania/utworzenia. Więc dwie opcje się proszą:
- Sortuj alfabetycznie
- Sortuj chronologicznie.
_________________

Sugestia 3.
Konieczna jest także opcja:
- Przywróć poprzedni schemat
aby zapobiec przypadkowemu skasowaniu niezapisanego (a żmudnie dobieranego) lub poprzednio wybranego schematu koloru.
_________________

Sugestia 4.
Podgląd grafiki w oknie wyboru:
- Mógłby mieć naniesioną aktualną strukturę okna KXP (kalendarz, zodiak, ikonę pogody, kolory), jak to rzeczywiście będzie wyglądało i/lub
- Obok przycisku 'Otwórz' i 'Anuluj', także 'Zastosuj', abym widział, bez zamykania samego okna wyboru grafiki, jak mój wybór wyglądał gdy będzie zastosowany. Pozwoliłoby to zachować owe otwarte okno wyboru grafiki, aby sprawdzać jak się będę prezentowały w KXP kolejne obrazki.
_________________

Sugestia 5.
Kompozycje. Niektóre schematy kolorów wyglądają lepiej przy wyłączonym znaku zodiaku (np. schemat 'LCD by JaroU' musi mieć wyłączony znak zodiaku, aby godzina była we właściwym miejscu) inne lepiej wyglądają z zodiakiem. W takich przypadkach zawsze powinna być możliwość by wyłączenie/włączenie zodiaku było zapisane we właściwościach kompozycji lub schematu koloru.
_________________

Sugestia 6.
Kolory (uwaga nie tylko do bety, ale i do poprzednich wersji KXP). Dobrze byłoby, aby Schematy kolorów zapamiętywały przy każdej pozycji także kolor Własny, nawet gdyby nie był aktualnie używany. To, żeby łatwo było wrócić do własnego koloru, który robiło się dla tego schematu, ale z niego czasowo zrezygnowało. Bo jak dotąd jest tak, że każda pozycja (urodziny, panel odtwarzania, tekst godziny itd.) jako Własny pamięta ten ostatnio dla niej użyty, niezależnie od wybranej skóry....


PS. Nie mam czasu ani możliwości zapoznania się z pełną zawartością Forum. Jeśli coś, co tu proponuję, już jest na Forum, to sorki. tongue
PS 2. Umieszczam te wątek na forum dostępnym dla wszystkich, pomimo że dotyczy bety. Ale właśnie nie byłoby bety, gdyby nie ta ogólnodostępna część forum. Co będę chował tylko dla betatesterów... big_smile


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 01 paź 2006, 17:45

ziel
Admin
Posty: 380
Dołączył: 26 Mar 2006
Serwis

Re: Kompozycje i skórki - parę sugestii

ad. 1.
nic już nie będę zmieniał

ad. 5.
kompozycje zapisują czy jest włączony znak zodiaku

Offline

 

Stopka forum