forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 28 mar 2006, 20:35

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Pływające panele - odłączane od okna KXP

Witam!

Mam często chęć trzymania panelu audio stale dostępnego... By zawsze móc jednym kliknięciem myszy przewinąć piosenkę lub spauzować odtwarzanie. Zaproponowałem radę na to w topicu Panel audio - stale pod ręką.

Ktoś może jednak zechcieć trzymać na wierzchu inny panel, np. panel wskażników (informacji) lub nieistniejący jeszcze panel skrótów. Czy więc dla każdego z nich oddzielne rozwiązane? Nie! Mam na to radę. smile

Pływające panele. Pływające, czyli dające możliwość odłączenia ich od głównego okna KXP. Taki panel możnaby umieścić w dowolnym miejscu pulpitu, uczynić go "stale na wierzchu", rozciągnąć do żądanych rozmiarów i - sam nie wiem co jeszcze z nim zrobić. wink A jednocześnie, w niczym nie zburzyłoby to nienaruszalnej struktury głównego elementu okna KXP, czyli samego kalendarza.

To udogodnienie samo rozwiązałoby problem stałego dostępu do panelu audio, o którym pisałem wyżej. Czy np. (Rumcajs, to do Ciebie!) umożlwiłoby rozwinięcie panelu skrótów do postaci paska skrótów znanego ze starych MS Office. wink

Mam takie coś w Mirandzie, sprawuje mi się znakomicie. Różne cuda mogę tam wyczyniać! Podam przykład - aby zainspirować rozbudowę KXP:

http://img354.imageshack.us/img354/8686/mirandarozpanelowana9ak.th.jpg

Czemu nie miałoby być tego i w Kalendarzu? wink

Ostatnio edytowany przez Mufrid (31 mar 2006, 16:30)


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#2 03 kwi 2006, 15:23

hu
Gość

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Nikt nie pisze więc ja napiszę.
NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Pływajace panele" nie są mi potrzebne tongue tongue

 

#3 03 kwi 2006, 16:41

Arytmetyk
Bywalec
Posty: 62
Dołączył: 27 Mar 2006
Skąd: Kraków
Serwis

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Hmmm. JAk się przyjrzałem to jestem za. Trzeba jedynie dopracować ten pomysł.


http://www.cinek1992.ovh.org/grafika/nie_usuwac_z_ftp.gif

Offline

 

#4 03 kwi 2006, 18:06

hu
Gość

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

 

#5 03 kwi 2006, 19:36

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

hu napisał:

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

Mi tez się wydaje że to zbedna opcja.

Offline

 

#6 04 kwi 2006, 13:44

hu
Gość

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Robal napisał:

hu napisał:

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

Mi tez się wydaje że to zbedna opcja.

Mi też neutral smile

 

#7 04 kwi 2006, 14:19

pawloka
Gość

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

hu napisał:

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

No, może tak, plywajace panele, to tu, to tam, i sie pogubi

 

#8 04 kwi 2006, 20:49

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

pawloka napisał:

hu napisał:

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

No, może tak, plywajace panele, to tu, to tam, i sie pogubi

Projekt do śmietnika

Offline

 

#9 06 kwi 2006, 12:50

pawloka
Gość

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Robal napisał:

pawloka napisał:

hu napisał:

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

No, może tak, plywajace panele, to tu, to tam, i sie pogubi

Projekt do śmietnika

Ok, do śmietnika.
Ale masz na myśli SAM PROJEKT czy Post "hu"?

 

#10 06 kwi 2006, 16:15

Robal
[beta tester]
Posty: 150
Dołączył: 26 Mar 2006

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

pawloka napisał:

Robal napisał:

pawloka napisał:

No, może tak, plywajace panele, to tu, to tam, i sie pogubi

Projekt do śmietnika

Ok, do śmietnika.
Ale masz na myśli SAM PROJEKT czy Post "hu"?

NIe wiem trudny wybór

Ostatnio edytowany przez zielinski86 (06 kwi 2006, 16:20)

Offline

 

#11 08 kwi 2006, 18:45

pawloka
Gość

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Hmmm..... Decyzja już podjęta?
Mój głos: 0%
Coś mi mówi, że wynik ogólny: 1%

 

#12 09 kwi 2006, 02:43

Mufrid
VIP
Posty: 98
Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Wyszków

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

pawloka napisał:

hu napisał:

Pływające panele nie są mi potrzebne tongue
Wystarczy, że wszystko jest na jednym miejscu i znajde to, czego szukalem. tongue

No, może tak, plywajace panele, to tu, to tam, i sie pogubi

To tu, to tam? Nikt nie każe uruchamiać wszystkich paneli jednocześnie jako pływające. neutral Owszem, może to być niezbyt wygodne. Jednak taki panel audio warto mieć odłączony i stale na wierzchu. Jest temu poświęcony oddzielny wątek i spotkał się chyba z przychylnością.

Ktoś może chciałby mieć stale na wierzchu proponowany panel skrótów, zamiast używać zewnętrznego programu. Ktoś inny wolałby może mieć na wierzchu panel informacji (wskaźników CPU, RAM itd.)... A może ktoś zechciałby mieć stale na pulpicie, w formie widgeta, pogodę dla wybranego miasta/miast? I tylko jeden taki odłączany panel. Zamiast dla każdego modułu tworzyć odrębną funkcjonalność, zaproponowałem rozwiązanie globalne, które można zastosować (i zaadoptować) do każdej z tych funkcji, które są dostępne w oknie KXP.

Widzę jednak, że wybiegłem za daleko przed orkiestrę, bo pomysł spotyka się najczęściej z niezrozumieniem... sad
Może kiedyś, za rok lub dwa. Gdy apetyty na wypaśność KXP wzrosną... tongue


http://img61.imageshack.us/img61/5503/blahblah5rc.gif Wśród wirusów rozróżniamy: mikroby, mikrony, mikrusy i mikrobusy...
http://img178.imageshack.us/img178/396/rozjazdzia3ph.gif

Offline

 

#13 11 kwi 2006, 19:39

JaroU
VIP
Posty: 78
Dołączył: 11 Apr 2006

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Mufrid napisał:

Ktoś może chciałby mieć stale na wierzchu proponowany panel skrótów, zamiast używać zewnętrznego programu. Ktoś inny wolałby może mieć na wierzchu panel informacji (wskaźników CPU, RAM itd.)... A może ktoś zechciałby mieć stale na pulpicie, w formie widgeta, pogodę dla wybranego miasta/miast? I tylko jeden taki odłączany panel. Zamiast dla każdego modułu tworzyć odrębną funkcjonalność, zaproponowałem rozwiązanie globalne, które można zastosować (i zaadoptować) do każdej z tych funkcji, które są dostępne w oknie KXP.

Widzę jednak, że wybiegłem za daleko przed orkiestrę, bo pomysł spotyka się najczęściej z niezrozumieniem... sad
Może kiedyś, za rok lub dwa. Gdy apetyty na wypaśność KXP wzrosną... tongue

Ja nie widze przeszkód, gdyby było to mądrze zrobione to bym korzystł z takiej opcji. Korzystam w tej chwili na przykład z widget-ów pokazujących m.in. obciążenie i temperaturę CPU (tego ostatniego niestety nie ma jeszcze w KXP). Gdyby można włączyć jakiś niewielki wskaźnik z KXP to odpadł by mi widget. Podobnie z innymi opcjami (radio, pogoda czy inne ), pod warunkiem jak dla mnie, ze dałoby się dostosować formę wyświetlania lub sposób chociaż tych oddzielonych od kalendarza okien/paneli czy czego tam jeszcze. Konkretnie, zeby można było ustawić czy ma się wyświetlać  Topmost/Floating/Below/Normal, czyli jak w ustawieniach widgetów z opcją blokowania pozycji i przezroczystością. Chodzi o to żeby te pływajki w swojej przydatności nie przeszkadzały w normalnej pracy i były naprawde przydatne.

Na screenie ładnie wygląda bo na pulpicie nic innego nie ma.
A jaki dostęp do takiego pływającego paanelu? Jak ekran zasłonięty paroma oknami to ciężko byłoby się przedrzeć np do panelu ze stacjami radiowymi.
A jesli każdy panel pojawiał sie na pasku zadań to też by przeszkadzało niejednokrotnie. Więc jak na mój gust panel mógłby być wywoływany "na wierzch", jesli nie jest juz na wierzchu, skrótem klawiszowym. Ciach - skrót, np. przełączam stację, i panel wraca do pierwotnego stanu (np. na pulpicie pod wszystkim innym - "Below").
Moze mam jeszcze większe wymagania niz Mufrid, nie wiem jak czasochłonne byłoby wprowadzenie takich opcji a z nimi to miałoby sens.
No i zeby to dramatycznie nie zwiększyło pamięciożerności KXP, a u mnie taki jeden widget (co prawda z Alpha Blending w True Colour) zajmuje tyle RAM-u co cały KXP - niestety.

Generalnie pomysł wart dyskusji, ja bym go na kosz od razu nie skazywał.

Offline

 

#14 09 wrz 2012, 05:51

poverejay
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 09 Sep 2012
Serwis

Re: Pływające panele - odłączane od okna KXP

Też jestem za. Przydałaby sie taka opcja a kto by nie chciał z takowej skorzystać..to po prostu by nie korzystał..


http://img16.imageshack.us/img16/4341/button88x31.jpg

Offline

 

Stopka forum