forum.kxp.pl

Nie jesteś zalogowany.

#1 09 gru 2010, 17:49

PeMo
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 06 Dec 2010

Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Witam. Na XP wszystko było ok. Zainstalowałem 7 i mam problem z zapisywaniem danych w status systemu. Po prostu nie zapisuje tych danych.

Mam włączony harmonogran zadań,  kalendarz uruchamia się jako administrator z wszystkimi uprawnieniami .. Jak to naprawić ?

http://axem.az.pl/screenshooter/uploads/qukbtx8qdadat2n.jpg
http://axem.az.pl/screenshooter/uploads/3884479pkhwv3ty.jpg

Tak samo nie zapisuje danych  z ruchem myszy ..

Offline

 

#2 16 gru 2010, 10:14

PeMo
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 06 Dec 2010

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

refresh

Offline

 

#3 17 gru 2010, 12:06

ktos
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

spróbuj pogrzebać w folderze z kalendarzem xp, wejdź we wszystkie pliki to może znajdziesz przyczynę tego problemu

 

#4 20 gru 2010, 19:46

antrankt
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Ja też mam od dawna Windows 7 i problem z zapisywaniem czasu uruchomień był od zawsze, natomiast ruchy myszki zapisuje bez problemu.

Odnośnie czasu uruchomień to wydaje mi się, że to z powodu systemu. Do poprawnego działania tej funkcji wymagana jest włączona obsługa zaplanowanych zadań. Zatem informacje o uruchomieniu i wyłączeniu komputera pobierane są z pliku "SCHEDLGU.TXT". W Windows XP ten plik zawiera wpisy o uruchomieniu i zakończeniu działania usługi "Harmonogram zadań", które stanowią jednocześnie czas uruchomienia i wyłączenia komputera. W Windows 7 w tym pliku jest tylko czas uruchomienia usługi, nie ma za to zakończenia.

Ciekawą rzeczą jest, że kiedy komputer zostanie wyłączony awaryjnie (np. poprzez odłączenie zasilania) to wtedy statystyka ostatniego uruchomienia jest zapisywana poprawnie.

 

#5 20 gru 2010, 19:50

PeMo
Nowy
Posty: 3
Dołączył: 06 Dec 2010

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Ahaa.. Kurde ja też do tego jeszcze nie doszedłem a chciałbym żeby to działało .. Właśnie wczoraj też to zauważyłem - brakło prądu a statystyka się zapisała a tak to się wogle nie zapisuje.  Musi być na to jakieś rozwiązanie ..

Ostatnio edytowany przez PeMo (20 gru 2010, 19:52)

Offline

 

#6 20 gru 2010, 22:12

antrankt
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Z tego co widzę, to normalnie kxp opiera się na danych z pliku "SCHEDLGU.TXT", a jeżeli komputer zostanie nagle wyłączony to przy następnym uruchomieniu pobierane są dane z pliku "Autozapis_User.ini". Pliku ten przy normalnym zamykaniu komputera jest kasowany.

 

#7 11 sty 2011, 22:47

pytanie
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu ? Ktoś wie czy bedzie nowa wersja pod 7 ? smile

 

#8 19 sty 2011, 08:57

polandia
Nowy
Posty: 1
Dołączył: 19 Jan 2011

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Kiedy nowy Kalendarz dal Windows 7 - tak bardzo tego brakuje...

Offline

 

#9 16 lut 2011, 19:24

PeMo1
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Naprawił to ktoś ? Kurde chciałbym żeby to działało ..

 

#10 04 kwi 2011, 16:21

Oktek
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Rozwiązałem ten problem.
Trzeba wejść w folder z plikami kalendarza i wejść we Właściwości pliku Autozapis_user.ini (user to Twoja nazwa użytkownika) dalej wejść w zakładkę Zabezpieczenia, kliknąć Zaawansowane, a następnie Zmień uprawnienia.
Odznacz opcję "Dołącz uprawnienia dziedziczone z tego obiektu nadrzędnego" jeśli pojawi się okienko kliknij w nim przycisk dodaj.
Edytuj każdy wpis na liście i przy uprawnieniu Usuwanie wybieraj opcję Odmów za każdym razem gdy to zrobisz pojawi się kopia wpisu na liście, należy ją usunąć.
Zatwierdź zmiany.

Następnie należy znów wejść we Właściwości i Zabezpieczenia, ale tym razem kliknąć Edytuj, następnie wybierać wszystkie wpisy z listy na górze i na liście na dole zaznaczać Zezwalaj przy wpisach: Odczyt i Wykonanie, Odczyt, Zapis.
zatwierdź zmiany.

Po ponownym wejściu we Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane lista powinna wyglądać tak:

Typ           l                 Nazwa                                                     l            Uprawnienie            l    Odziedziczone po
Odmów      l Użytkownicy uwierzytelnieni                                      l Usuwanie                           l <nie odziedziczone>
Odmów      l SYSTEM                                                                  l Usuwanie                           l <nie odziedziczone>
Odmów      l Administratorzy (nazwa komputera/Administratorzy)  l Usuwanie                           l <nie odziedziczone>
Odmów      l Użytkownicy (nazwa komputera/Użytkownicy)            l Usuwanie                           l <nie odziedziczone>
Zezwalaj   l Użytkownicy uwierzytelnieni                                      l Odczyt, Zapis i wykonanie   l <nie odziedziczone>
Zezwalaj    l SYSTEM                                                                  l Zapis                                 l <nie odziedziczone>
Zezwalaj    l Administratorzy (nazwa komputera/Administratorzy)  l Zpis                                   l <nie odziedziczone>
Zezwalaj    l Użytkownicy (nazwa komputera/Użytkownicy)            l Zapis                                 l <nie odziedziczone>

 

#11 08 kwi 2011, 12:33

tiscali1989
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Witam! Po zastosowaniu powyższej instrukcji, mam problem - po zmianie uprawnień pliku, plik po prostu znika na chwilę, po czym wraca do ustawień standardowych zaraz po uruchomieniu kalendarza. Proszę o jakieś wskazówki..

 

#12 14 kwi 2011, 14:35

Oktek
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.
Zresetowałem ustawienia i skonfigurowałem ponownie według instrukcji, którą tu napisałem.
Wszystko działa poprawnie.
Możliwe, że konieczne są uprawnienia administratora, ale ja nic o tym nie wiem.

PS podczas pisania instrukcji nastąpiła mała pomyłka.
Właściwie po kliknięciu przycisku Edytuj w zakładce Zaawansowane zaznaczyłem Zezwalaj przy opcjach Odczyt i wykonanie, Odczyt, Zapis, ale tylko w pozycji Użytkownicy uwierzytelnieni, ale z ustawieniami, które zapisałem poprzednio też działa.

 

#13 21 kwi 2011, 17:41

antrankt
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Ja też próbowałem według tej instrukcji i na wszystkie możliwe inne sposoby, ale nie uzyskałem żadnego efektu. Plik w dalszym ciągu jest kasowany przy zamknięciu lub starcie kalendarza. Próbowałem nawet odmówić wszystkich uprawnień dla wszystkich użytkowników i nic, pliku nie można odczytywać i edytować, ale można z łatwością skasować.

Być może ma to związek z ustawieniami konta użytkownika. Oktek napisz jakie masz ustawienia kontroli konta użytkownika.

 

#14 21 kwi 2011, 23:34

tiscali1989
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Dokładnie mam taki sam problem- robię wszystko na koncie administratora. Po uruchomieniu kalendarza xp plik zostaje usunięty i tak za każdym razem. Potrzebujemy więcej wskazówek, możliwe że jest jeszcze jakiś mały szczegół - który nie pozwala na wprowadzenie tej opcji...

 

#15 16 wrz 2011, 15:16

antrankt
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

Dane takie jak czas uruchomień, ruchy myszy i sieci obejmują tylko 1489 dni. Po tym czasie kalendarz już ich nie wczytuje i nie są prezentowane w narzędziach mimo, że dane w dalszym ciągu są zbierane i zapisywane do plików. Skąd takie ograniczenie? Czy autor przewidział żywot tego programu tylko na 4 lata?

 

#16 03 paź 2011, 17:27

luki
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

nie zapisuje czasu uruchomienia, ale zapisuje odległości myszki 
windows 7 Home Premium 32 czekam na odpowiedzi

 

#17 11 lis 2011, 09:47

Barbara23651
Gość

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

nie moge zapisac imienia w dacie urodzin  w kalendarzu XP ,i nie moge zastosowac ustawien dat urodzin i imienin czy wie ktos jak to zrobic

 

#18 20 wrz 2012, 20:02

scyzoryk0
Nowy
Posty: 2
Dołączył: 20 Sep 2012

Re: Problem z zapisywaniem danych - czas uruchomień ( windows 7 )

własnie czemu to nie działa ?

Offline

 

Stopka forum